Logo

Adam Antoni: Musíme k zápasu pristúpiť na 110%, nebude to jednoduchý duel

27.12.2019 0:31
PDBASKET

O smečiarskych kvalitách Adama Antoniho sa veľmi dobre vedelo už pred All-Star zápasom, ktorý sa po ročnej pauze vrátil na slovenské palubovky. 24-ročný reprezentačný krídelník zvykne svoje smeče predvádzať na podobných exhibičných akciách, ale niekedy aj v ostrých zápasoch, o čom sa už stihli presvedčiť tiež prievidzskí fanúšikovia.

Antoniho účasť v súťaži smečiarov v rámci zápasu hviezd teda nebola žiadnym prekvapením. V SBL však nájdeme hneď viacero kvalitných smečiarov, takže Antoni čelil silnej konkurencii. Ani v tej sa nestratil, ba čo viac, celú súťaž vyhral.

Povesť výborného smečiara potvrdil Antoni kúskom, za ktorý si od poroty vyslúžil 50 bodov, čiže najvyšší možný zápis. Pritom nešlo o pokus, ktorý by si náš krídelník špeciálne pripravoval. Antoni jednoducho vytiahol smeč zo svojho pestrého repertoára. „To, že budem súťažiť v smečovaní, som sa dozvedel tri dni pred samotným zápasom," prezradil Antoni. „Nemal som vôbec čas trénovať smeče, veď ešte deň pred All-Star zápasom sme hrali ligový duel. A nemám ani nejakú extra motiváciu trénovať smeče, keďže som znova predviedol moje osvedčené kúsky a zvíťazil som."