Logo

Batina: Myslím si, že v lige sa niečo zmení

17.6.2020 16:10
PDBASKET
Prvá sezóna po pandémii koronavírusu bude tak trochu o prežití. Uvedomujú si to aj prvoligové basketbalové kluby. Plynulý chod vo viacerých kluboch pandémia značne narušila. Basketbalové tímy sa tak so vzniknutou situáciou musia nejako vysporiadať. „Finančná situácia je veľmi komplikovaná. Čakáme ešte na vyjadrenie našich partnerov, bez ktorých by sa nedalo plnohodnotne fungovať. Kríza mala vplyv aj na nich a tiež sa potrebujú dať dokopy. V súčasnosti sme s nimi rozbehli rokovania,“ povedal športový riaditeľ BC Prievidza Marko Batina.

Štvrtý tím uplynulej predčasne ukončenej sezóny sa bude snažiť nadviazať na dobré výsledky, no podľa slov športového riaditeľa budú musieť Prievidžania trošku upraviť svoje ciele. „Naše ambície budú v rámci našich možností. To neznamená zase, že nebudeme vyhrávať, to nie. Naši fanúšikovia boli zvyknutí na dobré výsledky klubu a to právom, veď boli vďaka skvelej podpore ich súčasťou. Napĺňať ich očakávania chceme aj naďalej,“ priblížil Batina. BC Prievidza stratil pre budúcu sezónu až dve tretiny pôvodného rozpočtu, čo bude mať vplyv aj na zloženie kádra. Vzniká teda otázka, či by mohol fungovať ako poloamatérsky klub. „Určite dáme priestor mladým hráčom, ktorých doplnia legionári. Bude to taký mix. Legionári budú musieť byť zamestnaní ako profesionáli, pretože na to sem prišli. Čo sa týka ostatných slovenských hráčov, tak nevylučujem možnosť, že by mohli byť na poloprofesionálnej úrovni,“ pokračoval Marko Batina.

Hľadať riešenie na vzniknuté finančné problémy sa snaží aj vedenie Slovenskej basketbalovej ligy (SBL), ktoré chce získať pomoc od zväzu a ten zase od ministerstva školstva. Kluby tak musia zatiaľ čakať, na to či a aká pomoc im od vlády príde.  „Myslím si, že v lige sa niečo zmení. U nás sa budeme najmä snažiť prežiť, aby sme mohli v ďalších ročníkoch pokračovať a napredovať,“ dodal Marko Batina.