Logo

Batina: Situácia nás mrzí, ale skončili sme pre správne dôvody

16.3.2020 17:38
PDBASKET

Sezóna 2019/20 bude mať pre celú basketbalovú obec trpkú príchuť. Výnimkou nie je ani BC Prievidza. Po dobrých výsledkoch z posledného obdobia sa celý klub spolu s priaznivcami prievidzského basketbalu tešil na záver sezóny. Pod trénerom Krajnovičom sme mali bilanciu 7 výhier a len 2 prehry. Herný aj výsledkový progres sme okorenili ziskom historického Slovenského pohára. O predčasnom ukončení sezóny sme sa porozprávali s generálnym manažérom BC Prievidza Markom Batinom.

Tímy SBL jednohlasne odsúhlasili predčasný koniec sezóny. Ako hodnotíte vzniknutú situáciu?

Veľmi ťažko sa hodnotí situácia, keď ide o zdravie, bezpečnosť a ľudský život. Vírus útočí na celý svet a nevyhol sa ani Slovensku. Postavili sme sa k tomu s plnou vážnosťou a aj keď sme všetci veľmi smutní, že sezóna skončila predčasne, považujem to za správne rozhodnutie. Ukončené boli tiež najvyššie súťaže či medzinárodné ligy aj v iných športoch. V mojom prvom vyjadrení po verdikte o ukončení sezóny som povedal, že zdravie a rodina sú na prvom mieste. Až niekde za nimi nasleduje basketbal. Basketbal týmto nezanikne a bude sa hrať ďalej, no teraz sa treba vysporiadať s dôležitejšími vecami.


Čo sa dialo v klube bezprostredne po rozhodnutí o ukončení sezóny?

Boli to pre nás dva dni plné stresu. Hneď po ukončení, čo bolo štvrtok, sme s vedením riešili, ako dostať domov všetkých legionárov. Hneď v ten istý deň o 20:00 odišli dvaja naši Američania Delvon Johnson a Andrew Guillory na letisko a už v sobotu ráno mi písali, že sú doma. Myslím si, že situáciu sme zvládli veľmi dobre a zabezpečili všetky podmienky, aby hráči mohli v pokoji odísť domov za svojimi rodinami. To isté sa týka aj hráčov z Balkánu. Chcem pochváliť celý náš tím, ktorý na tom v priebehu týchto dvoch dní tvrdo pracoval. Som na nás všetkých veľmi hrdý.

Tím bol na dobrej vlne z pohľadu výsledkov aj výkonov. Ako vnímate sezónu zo športového hľadiska?

Veľmi ma mrzí, že sezóna skončila tak, ako skončila. Po zmenách, ktoré sme spravili, sme pod trénerom Krajnovičom vyhrali sedem z deviatich stretnutí, keď sme prehrali iba vo Svite a na Interi. Do toho sa nám samozrejme podarilo historicky prvýkrát uspieť v Slovenskom pohári. V tíme bola úplne iná energiu a sebavedomie. Boli sme na dobrej vlne a cítili sme, že môžeme spraviť ďalšie dobré výsledky aj v play-off. Je to škoda. Ako som už povedal, skončili sme pre správne dôvody, ale je mi ľúto, že to bolo v situácii, kedy sme boli na správnej ceste a hrali sme dobre. Nevadí, ideme ďalej.