Logo

Grant Sitton staronovou posilou BC Prievidza

25.11.2020 18:15
PDBASKET

Po odchode Zaca Seljaasa sa uvoľnilo miesto pre zahraničného hráča na našej súpiske. Vedenie BC Prievidza neváhalo a dohodlo sa s bývalým hráčom Grantom Sittonom. Grant pôsobil v našom tíme v sezóne 2017/18, v ktorej patril ku kľúčovým hráčom a so 14,4 bodmi a 4,7 doskokmi na zápas bol druhým najlepším hráčom BC Prievidza v oboch ukazovateľoch. Jeho charakteristickým znakom je výborná streľba za tri body, ktorú mal v našom drese na úrovni 43%.


Po ukončení pôsobenia v Prievidzi pokračovala jeho kariéra v Holandsku v tíme Donar Groningen, s ktorým si zahral v Lige majstrov a rovnako v Európskom pohári FIBA. V minulej sezóne pôsobil v Rostocku v nemeckej ProA. Priemerne si pripísal 9,2 bodu a 2,1 doskoku na zápas pri streľbe z poľa na úrovni 44,7% a výbornej úspešnosti trojbodových pokusov 46%.


„Hneď po ukončení spolupráce so Zacom sme začali operatívne riešiť náhradu a som veľmi rád, že sa do Prievidze vracia bývalý hráč Grant Sitton, ktorý bol aj mojím spoluhráčom a našim fanúšikom je dobre známy. Je to skvelý človek a veľmi dobrý basketbalista. Momentálne sa zaoberáme jeho príchodom na Slovensko v súlade s aktuálnymi protipandemickými opatreniami. Verím, že čoskoro uvidíme Granta aj na tréningoch a zápasoch. Všetci v klube a určite aj fanúšikovia sa na neho tešíme,“ vyjadril sa na adresu novej posily BC Prievidza generálny manažér BC Prievidza Marko Batina.


foto: Vladimír Králik