Logo

Jašš: Dúfam, že už čoskoro sa budem môcť hádzať na palubovke ako kedysi

20.10.2017 13:30
PDBASKET

Naši basketbalisti už majú za sebou prvých päť zápasov novej sezóny Slovenskej basketbalovej ligy. Do hry v nich zatiaľ stále nezasiahol Marek Jašš, ktorý utrpel ešte v auguste počas tréningu pri zrážke so spoluhráčom zlomeninu ľavej ruky.

U odchovanca prievidzského basketbalu, známeho svojou nekompromisnou obranou, sme zisťovali, čo má nové ohľadom svojho zranenia. „Vo štvrtok mi vyberali drôt z ruky a všetko vyzerá byť v poriadku.  Teraz ma ešte čakajú nejaké rehabilitácie a dúfam, že čím skôr už budem behať a hádzať sa po palubovke ako kedysi,“ hovorí s úsmevom na tvári Marek Jašš. Jeho návrat na palubovky sa teda postupne blíži.  „Odhadujem, že po týždni by som už mohol začať trénovať s loptou. A podľa toho,  ako to bude ruka zvládať, sa uvidí, keby som mohol zasiahnuť aj do súťažného zápasu. Samozrejme, ja dúfam, že nenastanú žiadne komplikácie a bude to čo najskôr,“ dodal k svojmu návratu odchovanec prievidzského basketbalu.

Podpora z lavičky

Pre žiadneho hráča nie je jednoduché, pozerať sa na súťažné zápasy svojho celku len z lavičky. Iné to nie je ani u Mareka Jašša. "Ťažko sa na to len pozerá z lavičky, zápasy prežívam rovnako ako na ihrisku. Najradšej by som chalanom pomohol, no žiaľ, zatiaľ to nešlo. Snažím sa teda aspoň spoluhráčov podporiť z lavičky, čo to dá,“ prezradil 27-ročný basketbalista, ktorý na Slovensku pôsobil,  okrem materského klubu, aj v Nitre.

Naši basketbalisti naposledy v domácom prostredí pomerne jednoznačne porazili Žilinu 99:68. „Chalani podali veľmi dobrý výkon. Dodržali sme to, čo sme si povedali v šatni a taktiež pokyny trénera, čo sa napokon prejavilo na výsledku. Najviac ma potešilo, že do zápasu zasiahli aj naši mladí chalani. Bola radosť ich tam vidieť a povzbudzovať ich,“ zhodnotil utorňajší súboj BC Marek Jašš.

Náročný zápas

Prievidžanov však teraz čaká bezpochyby oveľa náročnejší duel. V sobotu sa predstavia na palubovke ambicióznych Košíc, ktoré vedie extréner BC Miljan Čurovič.

„Košice majú veľmi dobrý tím, navyše hrajú doma pred svojimi divákmi, čo ich určite naštartuje k solídnemu výkonu. Bude to pre nás náročný zápas,“ uviedol Marek Jašš.  Košice naposledy  v Leviciach „vybuchli“ v útočnej fáze, kde strelili len 51 bodov, v prvom polčase dokonca iba 16. Môže byť tento stredajší skrat Košíc, a psychická nepohoda, pre nás výhodou? „Musíme očakávať, že domáci budú určite viac nabudení a budú chcieť odčiniť prehru z Levíc. Bude už len na nás, či z toho urobíme výhodu alebo nie,“ odpovedal 27-ročný odchovanec prievidzského basketbalu, ktorý si počas štúdií vyskúšal aj súťažný basketbal v zámorí.