Logo

Marec BC Prievidza. Vašl: Miestenku v play-off si zaslúžime, ale ešte nie je koniec

2.4.2021 21:32
PDBASKET

Po februári, v ktorom sme odohrali len tri zápasy, nás čakal programovo nabitý marec s dokopy minimálne deviatimi zápasmi. Práve tento mesiac mohol byť kľúčový z pohľadu účasti resp. neúčasti BC Prievidza v play-off.

Tesné prehry zavŕšené domácim víťazstvom

V úvode mesiaca nás čakali dva zápasy na ihriskách súperov. Prvý sme odohrali vo Svite, kde sa opakoval scenár, ktorý nám je v tejto sezóne najmä v dueloch vonku pomerne známy. S domácimi sme celé stretnutie držali krok a ešte minútu do konca bolo skóre nerozhodné 79:79. Od tohto stavu sme, bohužiaľ, už neskórovali a stretnutie prehrali 79:84. Štatisticky sa najviac darilo Draganovi Bjeletičovi, ktorý si pripísal 18 bodov a 18 doskokov a vyslúžil si zaradenie medzi najlepších hráčov. 33. kola.

O tri dni neskôr sme mali šancu na reparát v Spišskej Novej Vsi. Tento duel bol v mnohom podobný stretnutiu vo Svite a bol rovnako vyrovnaný až do poslednej minúty. V nej sme, bohužiaľ, zo štyroch trestných hodov premenili len dva, kým domáci boli v tomto ukazovateli stopercentní (4/4). Zo Spišskej Novej Vsi sme opäť odchádzali s tesnou prehrou. Stretnutie sme pre zranenie odohrali bez dvojice Robertin a Pasovský, ktorí nám následne chýbali celý mesiac.

Po dobrých výkonoch s nepriaznivými výsledkami nechali hráči Maroša Helmecyho na všetko zabudnúť v domácom súboji s Interom. Po vyrovnanom polčase (39:39) sme Bratislavčanom odskočili v tretej štvrtine na rozdiel šesť bodov. Do vedenia sme ich do konca zápasu už nepustili a zvíťazili 83:77. Nášho rivala sme tak zdolali vo všetkých troch domácich stretnutiach.

Súpera spoza trojkového oblúka ničila najmä dvojica Sitton a Vašl, ktorí spoločne premenili desať z dvadsiatich pokusov. Asistenciami im vytváral pozície Matej Majerčák, ktorý sa stal najlepším slovenským hráčom 35. kola. Najlepším zahraničným hráčom bol Miha Vašl a v ideálnej päťke nechýbal ani Grant Sitton.