Logo

MBK Rieker Com-Therm Komárno - BC Prievidza

15.11.2017 10:18
PDBASKET

Mestská športová hala, streda 15. novembra o 18.00 h - štatistický prenos, priamy prenos: Huste.sk

Delegácia rozhodcov: Anton Šarišský, Tomáš Lukáč, Ján Kovalčík

Čo je dôležité vedieť: Šláger dvanásteho kola a súboj tabuľkových susedov. "Obuvníci" sa postupne herne zlepšujú, ale počas víkendu to na rozbehnuté Levice ešte nestačilo, s Patriotmi prehrali 73:82. Doma sú však aj naďalej bez prehry, zmeniť túto bilanciu však prídu zverenci trénera Ryana Pannoneho. Prievidza odohrala so Svitom súboj dvoch rozdielnych polčasov, v tom prvom jasne dominovala, v tom druhom mali navrch "medvede". Našťastie, napokon z toho bol triumf o trinásť bodov - 107:94. 

Kto proti komu: Kľúčom ku konečnému výsledku bude produkcia rozohrávačov. Komárno ťahá dvojica Boban Tomič a Vuk Djordjevič, Prievidzu americké duo Rodney Glasgow a Jaytornah Wisseh. 

Čísla, čísla, čísla: Trojkársky súboj, ale aj duel pod košom. Sila Komárna a Prievidze je vo viacerých aspektoch vyrovnaná. Čo napokon rozhodne?

Povedali pred zápasom:

Troynell Adams, hráč Komárna: "Prvý zápas v Prievidzi sme síce nehrali zle, ale vyhral náš súper. Teraz by sme mu to radi vrátili, aj keď je nám jasné, že to nebude jednoduché, keďže za Prievidzu hrá niekoľko výborných basketbalistov a tento rok budú určite vysoko. Ak sa však chceme pobiť aj my o tie vyššie priečky, v stredu musíme doma nad ťažkým súperom zvíťaziť."

Jaytornah Wisseh, hráč Prievidze: "Začína to hlavne dobrou defenzívou, z ktorej neskôr budú plynúť rýchle dobré strely. Jednoducho, čím viac striel vystrelíme, tým väčšiu šancu vyhrať máme. Komárno je veľmi silný tím hlavne doma. S podporou fanúšikov budú určite dobrí. Majú velmi šikovného rozohrávača Tomiča, na ktorého si budeme musieť dať veľký pozor."

štatistický prenos

priamy prenos huste.sk

zdroj: basketliga.sk