Logo

Na zápas s Lučencom prídu aj deti z materskej školy

19.11.2019 9:20
PDBASKET

Hráči BC Prievidza už skoro dva roky navštevujú žiakov na základných školách a v rámci hodín telesnej výchovy im ukazujú niečo zo svojho remesla, no tiež so študentmi vedú zaujímavé diskusie.

Naposledy sa zástupcovia BC, a to konkrétne Jakub Pasovský, Ibrahim Durmo a Delvon Johnson, ukázali v prievidzskej Materskej škole D. Krmana. Naši hráči strávili s deťmi príjemný čas, ktorý však bol špeciálny najmä pre jedného z nich. „Bola to príjemná návšteva, nakoľko je to moja bývalá škôlka, ktorú som navštevoval. Bolo milé sledovať decká a ich záujem o basketbal či šport ako taký. Aj keď, na rovinu, najväčší zážitok mali jednoznačne z našich maskotov," opísal Pasovský s úsmevom návštevu svojej bývalej škôlky.

Projekt, ktorý náš tím zaviedol v roku 2018, by mal mladšiu generáciu motivovať k športu. Možnosť naživo sa stretnúť a porozprávať s hráčmi, ktorých bežne vidia len na palubovke, môže byť pre deti skvelým zážitkom. A tento projekt ich môže čoskoro priviesť aj na tréning so svojimi rovesníkmi, ktorí sa už vydali na športovú dráhu.

„Podobné projekty určite môžu pritiahnuť mladších k športu," myslí si Jakub Pasovský, „pretože v dnešnej dobe elektroniky a počítačov veľa detí šport ani nesleduje a nepozná. Preto je dobré im ukázať, že v Prievidzi, alebo aj v iných mestách, majú športy ako basketbal dlhú tradíciu. Môžeme v nich prostredníctvom takýchto akcií vyvolať záujem o šport."


Tentoraz prídu deti pozrieť nás

Naši hráči zvyknú navštevovať žiakov „u nich doma", čiže v školách či škôlkach. Zajtra si ale v podstate s deťmi vymeníme úlohy, keďže ony navštívia nás. Na zápase proti Lučencu budú v hľadisku prítomné deti zo spomínanej Materskej školy na Ulici D. Krmana, ktoré dostali vstupenku spoločne s ich rodičmi.

Na tribúnach tak budeme mať podporu aj zo strany tých najmladších fanúšikov, ktorí budú pre hráčov BC znamenať extra motiváciu. „Presne sa viem vžiť do ich kože. Sám som sledoval basketbal v Prievidzi od mladého veku,“ spomína Pasovský na časy, keď bol on na mieste detí sediacich v hľadisku. „Hráča určite motivuje, keď vie, že má aj mladých fanúšikov, ktorým sa páči jeho hra alebo prístup k športu. Je to zároveň aj zodpovednosť, aby sme im išli príkladom. Verím, že sa basketbalom podarí osloviť čo najviac detí, z ktorých sa budú vychovávať noví hráči," želá si náš rozohrávač.