Logo

Nenad Delič: Teší ma, že hrám v meste, kde stále chodí na basketbal veľa divákov

29.11.2019 17:12
PDBASKET

Skúsený chorvátsky pivot Nenad Delič odštartoval svoju profesionálnu kariéru ešte v roku 2002. Po úvodnom pôsobení v rodnom Splite si postupne vyskúšal angažmány vo viacerých európskych krajinách vrátane niekoľkých zastávok na Slovensku. Po prvýkrát sa Delič predviedol slovenským divákom v sezóne 2010/11, keď obliekal dres nášho rivala z Handlovej. Potom bol Delič súčasťou Interu Bratislava a minulý hájil farby Komárna.


V tomto ročníku už je 35-ročný Chorvát dôležitým prvkom hry v našom klube. Delič tak zažíva zaujímavú situáciu, keď má možnosť stáť v rámci tradičného Hornonitrianskeho derby aj na druhej strane tábora. „Keď som hrával pred tými desiatimi rokmi v Handlovej, zdá sa mi, že sa nám proti Prievidzi celkom darilo. Avšak počul som, že Handlová v Prievidzi už dlho nevyhrala a teraz dúfam, že to tak aj zostane," vyjadril Delič svoju túžbu v ďalšie víťazstvo BC.

Derby zápasy majú svoje nenahraditeľné čaro. Rivalita medzi dvoma celkami môže výraznou mierou ovplyvniť samotný priebeh duelu. Vraví sa, že prívlastok derby zvykne úplne zmazať akékoľvek rozdiely v kvalite kádrov či v aktuálnej forme, čo môže pomôcť vyrovnanosti zápasu.