Logo

Novinky BC: Pannone pokračuje, Boško rezignoval

9.4.2018 7:54
PDBASKET

Extraligová sezóna pre nás skončila minulý týždeň, keď nás vo štvrťfinále vyradil stále aktuálny vicemajster Slovenska z Komárna. Po jej konci sme sa porozprávali s generálnym manažérom BC Prievidza Martin Boškom, s ktorým sme si zbilancovali priebeh sezóny. Prezradil aj niekoľko noviniek z klubovej kuchyne.

Ako by ste zhodnotili nedávno skončenú sezónu?

Začnem úplne od jej začiatku. Už v máji, keď sme hľadali nového trénera, sme vedeli, že nás nečaká nič ľahké. Jediný hráč, ktorý bol pod zmluvou bol Marko Batina, takže nový tréner musel dať dokopy kompletne nový káder. Som veľmi rád, že Marko prijal ponuku a zastával počas sezóny aj funkciu športového riaditeľa. Práve on a tréner Pannone, pre ktorého to bola prvá sezóna v pozícii hlavného trénera, poskladali káder, ktorý sa až na jednu vynútenú zmenu nemenil. Od prvého prípravného zápasu sme hrali atraktívny basketbal, ktorý sa páčil divákom, o čom svedčí aj takmer desať percentný nárast návštevnosti na domácich zápasoch. Aj z dôvodu straty kľúčového pivota Chrisa Perryho tesne pred začiatkom sezóny, sme vstup do základnej časti nemali ideálny, ale postupne sa výkonnosť a forma družstva zlepšovala. V januári nám mnohí predpovedali, že nebudeme ani v prvej štvorke, ale vďaka výbornej forme sme až do poslednej chvíle bojovali o druhé miesto.

Nakoniec z toho bolo tretie miesto v základnej časti a vo štvrťfinále play-off Komárno, s ktorým sme sa zatiaľ stretli vždy iba vo finále...

Naším  cieľom pred sezónou bolo postúpiť aspoň do semifinále. Postupne, ako sa zlepšovali naše výsledky a zamiešaval sa boj v tabuľke, sme začali veriť tomu, že môžeme bojovať o titul. Šatňa mala vypísané prémie, ak skončíme po základnej časti do tretieho miesta, aby sme sa v semifinále vyhli Interu, s ktorým sme ako jediným počas sezóny mali negatívnu bilanciu. Tento čiastkový cieľ sa nám nakoniec aj podarilo splniť, keď Košice v poslednom kole základnej časti prehrali s Komárnom. Do prvého kola sme si súpera nevyberali, chceli sme skončiť čo najvyššie. Navyše medzi Svitom a Komárnom sa nedalo ani veľmi vyberať, lebo obe mužstvá majú kvalitu.