Logo

Preview: BC Prievidza - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

5.2.2019 21:54
PDBASKET

BC Prievidza - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 

Niké aréna, streda 6. februára o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Anton Šarišský, Marek Turčin, Tomáš Turček

Aktuálne informácie: Prievidžania opäť raz potvrdili, že s nimi treba do rozhodujúcej časti sezóny počítať. Družstvo kormidelníka Tihomira Bujana totiž uspelo len ako tretí tím v sezóne vo Svite, keď tam zvíťazilo po koncentrovanom výkone 74:63. Touto výhrou si poistili štvrté miesto v tabuľke a môžu zároveň pomýšľať stále na tretiu pozíciu. Aj na Hornej Nitre prišlo k hráčskej rošáde, z podkošového priestora odišiel Mike Rostampour, ktorému absolútne nevyšlo tretie angažmá v bielo-čiernom drese. Na jeho miesto prišiel Čiernohorec Miloš Pajovič, pre ktorého to bude proti Spišskej Novej Vsi debut. Spišiaci sú momentálne na ôsmej priečke, ale na šieste miesto to nemajú ďaleko, len musia začať pravidelne zbierať dva body. "Novovešťania" majú aktuálne na konte dve prehry za sebou, v sobotu podľahli pred svojim publikom Interu 64:86.

Motívy zápasu: Aj keď tabuľkové postavenie hovorí v prospech Prievidze, tak oba doterajšie súboje priniesli výhru Spišskej Novej Vsi. Nájdu zverenci trénera Georgiosa Bitzanisa recept aj do tretice alebo sa potvrdí, že Prievidza už len tak ľahko body nerozdáva?

Povedali pred zápasom:

Tihomir Bujan, tréner Prievidze: "Spišská Nová Ves nás v tejto sezóne už dvakrát zdolala, preto si na ňu musíme dávať obzvlášť pozor. Podľa môjho názoru tabuľková pozícia nášho súpera neodzrkadľuje jeho skutočnú silu. Hráme doma a preto musíme urobiť maximum pre zotrvanie v dobrom rytme, ktorý momentálne máme. Do tímu pribudol nový hráč, ktorého je náročné zapracovať do systému, keď hráme súťažné zápasy každý tretí deň."

Georgios Bitzanis, tréner Spišskej Novej Vsi: "Prievidza sa vezie na víťaznej vlne. Úplne zmenila herný štýl a zdá sa, že pozitívnym smerom, pretože má výsledky. Na druhej strane, my sme ich dokázali už dvakrát v sezóne zdolať, no uvedomujeme si, že to bude opäť odlišný duel. My sme zmenili kľúčových hráčov v tíme a opäť budujeme chémiu a verím, že sa s vervou pobijeme o víťazstvo."

zdroj: basketliga.sk