Logo

PREVIEW: BC Prievidza - BKM Lučenec

3.11.2020 20:04
PDBASKET

BC Prievidza - BKM Lučenec (18.00 h)

K zápasu: Prievidza mala počas víkendu voľno, čiže v krátkom slede si zopakuje konfrontáciu s Lučencom. Na juhu Slovenska pred týždňom siahala na výhru, ale po nevydarenom závere (71:77) zostali oba body v držaní domáceho tímu. Teraz bude doma ona, Niké aréna sa stáva opäť raz nedobytnou pevnosťou. Svedčí o tom fakt, že v aktuálnom ročníku v nej uspel len jeden celok a tým je práve stredajší súper BC. "Lučenec je tím, ktorý hrá rýchly basketbal. Sú nebezpeční aj na útočnom doskoku, kde ich budeme musieť zastaviť aspoň tak, ako tomu bolo v zápase u nich. Kľúčom k víťazstvu bude, aby sme robili veci, ktoré si dohodneme, či už v útoku alebo v obrane. Musíme si tiež pomáhať ako tím. Verím, že ak budeme hrať koncentrovane a s potrebnou energiou, tak budeme s výsledkom spokojní," myslí si rozohrávač Prievidze Jakub Pasovský. 

Lenže Lučenec sa plánuje rehabilitovať za zbabraný duel v Bratislave. Proti Interu mal herný prejav "Novohradčanov" veľmi ďaleko od ideálu, nebyť bodovej šnúry v 4. štvrtine, tak by odchádzali z Pasienkov s debaklom (60:66). Kouč BKM Peter Jankovič nešetril po zápase kritickými slovami na adresu svojich zverencov, bude tak zaujímavé sledovať, či si jeho slová zobrali k srdcu. "V krátkom čase sa opäť stretneme s tímom Prievidze. V poslednom spoločnom zápase ukázali veľký progres a na domácej palubovke budú ešte silnejší. Bude to pre nás v momentálnom rozpoložení ťažký zápas. V tomto prípade sa ale musíme pozerať do vlastných radov a pokúsiť sa čo najskôr zmeniť našu hernú tvár. Verím, že urobíme všetko preto, aby sme napravili naše pôsobenie v posledných zápasoch a tým najlepším spôsobom sa ospravedlnili našim fanúšikom a vedeniu klubu," prezradil kormidelník Lučenca Peter Jankovič.

Kto píska: Anton Šarišský, Martin Margala, Eduard Uhrin

Na čo sa zamerať: Vyberáme duel na poste krídiel, v oboch tímoch zastávajú tento post Američania. V bielo-čiernom drese sa v dobrom svetle ukazuje Zac Seljaas, oporou Lučenca je James Murray-Boyles. 

Kde sledovať:

zdroj: basketliga.sk