Logo

Preview: BC Prievidza - Iskra Svit

8.1.2021 20:25
PDBASKET

BC Prievidza - Iskra Svit (18.00 h)

K zápasu: Prievidza zažila ideálny návrat po korona prestávke. Dramatický a napínavý súboj s Handlovou doviedla na jeho palubovke do víťazného konca (87:84), mohla tak oslavovať prvý vonkajší triumf v sezóne. Teraz sa pre zverencov trénera Maroša Helmecyho začína nahustený program, po zisku dvoch bodov sa im však bude dýchať určite lepšie. Doma majú navyše priaznivú bilanciu, v Niké aréne získali drvivú väčšinu tohtosezónnych výhier. "Svit je veľmi nepríjemný súper, ktorý hrá rýchly a ofenzívny basketbal a má kvalitné individuality. Kľúčom k víťazstvu bude koncentrovaná hra a obrana. Budeme musieť zastaviť ich rýchly protiútok, v obrane si vypomáhať a tiež zvládnuť situácie jedna na jedna. Ak toto splníme, tak verím, že súpera môžeme zdolať," vyjadril sa rozohrávač BC Matej Majerčák. 

Udalosťou č. 1 v družstve Iskry Svit je určite nečakaná trénerská rošáda. Po vzájomnej dohode skončil na lavičke Rudolf Jugo, na jeho miesto sa posunul jeho doterajší asistent Róbert Ištvánik. Hneď v jeho oficiálnej premiére ho nečaká žiadna ľahká úloha, keďže "podtatranci" u súperov zatiaľ pravidelne nebodujú. V stredu to dokázali vo východniarskom derby proti Spišským Rytierom (74:86), kde sa navyše zranil Dominic Green. Jeho štart na hornej Nitre je v tejto chvíli otázny. "Čaká nás ďalší náročný zápas na ihrisku súpera. Prievidza sa dobre naladila výhrou v Handlovej, no my sme už prehru v predchádzajúcom zápase hodili za hlavu a teraz sa pokúsime začať ďalšiu víťaznú sériu. Vieme, že to bude ťažké, ale tímovou hrou na oboch koncoch palubovky budeme chcieť v tomto stretnutí uspieť," uviedol nový tréner Iskry. 

Kto píska: Marek Kúkelčík, Martin Margala, Eduard Uhrin

Na čo sa zamerať: Individuálne výkony budú hrať určite kľúčovú úlohu. Zaberie v tomto smere domáci kolektív alebo prevažne zahraniční hráči na strane hostí?

Kde sledovať:

zdroj: basketliga.sk