Logo

Preview: BC Prievidza - Iskra Svit

30.3.2021 19:02
PDBASKET

BC Prievidza - Iskra Svit

Niké SBL - 40. kolo (streda 31. marca o 18.00 h):


K zápasu: Pred Prievidzou je už posledný krok, aby sa definitívne ocitla v tohtoročnom play off Niké SBL. Kolektív okolo trénera Maroša Helmecyho si výrazne pomohol už v hornonitrianskom derby, ked zvíťazil počas víkendu v Handlovej (80:74). Teraz mu teoreticky stačí aj prehrať, ak rovnaký výsledok dosiahne aj Handlová na Interi. Lenže celok z hornej Nitry plánuje pokračovať v dobrých výsledkoch doma. "V stredu nás čaká tím Svitu, ktorý hrá rýchly, ofenzívny basketbal a preto bude dôležité, aby sme si dali pozor hlavne na rýchle protiútoky, v ktorých je náš súper veľmi silný. Musíme byť koncentrovaní celých 40 minút. Verím, že zápas dopadne so šťastným koncom pre nás," uviedol hráč Prievidze Patrik Lukáč. 

Svit má stále o čo hrať, v hre totiž nie je len prvé kolo play off, ale aj prípadná priama účasť v boji o medaily. K tomu si mohol pomôcť vo východniarskom derby so Spišskou Novou Vsou, ale ofenzívnu prestrelku napokon vyhrali hostia (95:103). Nič však nie je stratené, len v zostávajúcich dueloch si už nemôže dovoliť výraznejšie zaváhanie. "Po zbabranom zápase proti Spišskej sme sa dúfam vrátili nohami pevne na zem. V Prievidzi musíme ukázať predovšetkým disciplínu na oboch stranách palubovky, bez toho nemáme žiadnu šancu na úspech. Prievidza hrá doma dobre, no my sa budeme sústrediť na svoj výkon a verím, že po zápase budeme odchádzať spokojní," vyhlásil tréner Iskry Róbert Ištvánik. 

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Marek Kúkelčík, Richard Sirocký

Na čo sa zamerať: Prievidza má pred sebou jasný cieľ - zastaviť ofenzívny potenciál Svitu. Len vtedy môže pomýšľať na zisk dvoch bodov do tabuľky. 

Kde sledovať: 

zdroj: basketliga.sk