Logo

PREVIEW: BC Prievidza - MBK Baník Handlová

5.12.2020 14:46
PDBASKET

BC Prievidza - MBK Baník Handlová (20.00 h)

K zápasu: Priamy súboj o piate miesto, ale aj o to, kto bude stíhať štvrtý Svit. V hre sú tak mimoriadne cenné dva body. Prievidza sa pokúsi prerušiť trojzápasovú šnúru prehier a zlepšiť celkovú bilanciu proti svojmu úhlavnému rivalovi. Tréner Maroš Helmecy však ešte nemôže stále počítať so staronovou posilou Grantom Sittonom, ktorý si momentálne musí odkrútiť povinnú karanténu. Jeho zverenci musia zabrať hlavne v ofenzíve, ak chcú pomýšľať na úspech. "Motivácia nebude určite chýbať ani jednému z tímov, keďže ide o derby. Oproti minulému zápasu sa Handlová posilnila a aj preto neočakávame ľahké stretnutie. Súper je schopný skórovať množstvo bodov a to hlavne spoza trojkového oblúka. Kľúčom k úspechu preto bude naša obrana a koncentrácia. Verím, že ak budeme bojovať na ihrisku počas celých 40 minút, tak napodobníme náš posledný vzájomný zápas a uspejeme," myslí si rozohrávač BC Matej Majerčák.

Handlová pricestuje do Niké arény výrazne motivovaná. V stredu večer sa po výhre nad Svitom (78:72) konečne odlepila z dna tabuľky a svojmu sokovi plánuje oplatiť prehru z predchádzajúceho vzájomného zápasu. Zároveň chcú "baníci" zmazať nulu z kolónky výhier u súperov. Či sa to podarí, to ukáže až 130. hornonitrianske derby. "V poslednom období sa Prievidza prezentuje kvalitným basketbalom. Bude to veľmi ťažký zapas, v ktorom máme čo súperovi vracať. Po katastrofálnom výkone z prvého zápasu na prievidzskej palubovke, musíme urobiť všetko pre to, aby sme v odvete triumfovali. Ide o prestížny derby zápas a my si uvedomujeme, čo sa od nás očakáva. O víťazstvo budeme bojovať zo všetkých síl. Ak chceme byť úspešní, musíme nechať na palubovke viac ako maximum. Verím, že na to máme," prezentoval svoj názor tréner Handlovej Danilo Rakočevič. 

Kto píska: Zdenko Zubák, Anton Šarišský, Richard Sirocký

Na čo sa zamerať: Cesta k úspechu pôjde podľa nás cez rozohrávačov. Domáci sa v tomto smere spoliehajú na dvojicu Matej Majerčák a Miha Vašl, neotrasiteľnou oporou hostí je Goran Bulatovič. 

Kde sledovať:

zdroj: basketliga.sk