Logo

Preview: BC Prievidza - MBK Baník Handlová

26.2.2021 21:28
PDBASKET

BC Prievidza - MBK Baník Handlová (20.00 h)

K zápasu: Výraznejšia mediálna pozornosť sa sústreďuje na duel, ktorý môže vo výraznej miere prehovoriť do boja o poslednú miestenku v prvom kole play off. Tréneri hornonitrianskych celkov sa dokonca prezentovali aj vo videopodcaste Niké. Poďme však k samotnej fazóne tímov, Prievidza má aktuálne najhoršiu formu spomedzi všetkých družstiev, na víťazstvo už čaká päť zápasov. Výkony zverencov trénera Maroša Helmecyho sa postupne pred prestávkou zlepšovali, ale naposledy neuchmatli body z palubovky Interu (73:83). "Po dlhšej prestávke od súťažných stretnutí, nás čaká ťažký zápas. Túto pauzu sme sa snažili využiť čo najlepšie na to, aby sme sa zlepšili v herných činnostiach. Verím, že to v derby aj ukážeme a pretrhneme sériu prehier," vyjadril sa hráč Prievidze Patrik Lukáč. 

To Handlová si výrazne pomohla, keď po jednom z najväčších obratov aktuálneho ročníka, zdolala v domácom prostredí po ofenzívnej prestrelke Svit (106:103). Vďaka zisku dvoch bodov sa v počte víťazstiev dotiahla práve na svojho najväčšieho rivala, akurát, že "baníci" majú na svojom konte o dva zápasy viac. Z tohto pohľadu si obe strany uvedomujú, že sú v hre mimoriadne dôležité body. "Po reprezentačnej prestávke sa na zápas v Prievidzi tešíme. Opäť nás čaká náročný duel proti regionálnemu susedovi, v ktorom musíme byť maximálne sústredení celých 40 minút. Rozhodujúca bude mentálna pohoda a verím, že ukážeme charakter. Som presvedčený, že pokiaľ odovzdáme všetko, čo je v nás, tak zabojujeme o víťazstvo," myslí si tréner Handlovej Danilo Rakočevič. 

Kto píska: Peter Ženiš, Marek Kúkelčík, Ján Kurpaš

Na čo sa zamerať: O motiváciu je postarané na oboch stranách, keďže sa hrá o 6. miesto v Niké SBL a tento zápas je zároveň vedený aj ako štvrťfinále Slovenského pohára. Prievidza sa pokúsi uchmatnúť miestenku na Final Four turnaj, bodovo opäť odskočiť svojmu súperovi a zároveň ukončiť čakanie na triumf. Handlová by rada konečne preskočila svojho súpera a nadviazala tiež na víťazný zápas so Svitom.  

Kde sledovať: