Logo

Preview: BC Prievidza - PP & TV Raj Žilina

8.2.2019 21:10
PDBASKET

BC Prievidza - PP & TV Raj Žilina

Niké aréna, sobota 9. februára o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Anton Šarišský, Peter Gacík

Aktuálne informácie: Prievidza sa stále drží v boji tretie miesto, ale môže ešte pomýšľať aj na druhú pozíciu. Celok z Hornej Nitry zaznamenal v stredu druhú výhru po sebe, keď triumfoval nad Spišskou Novou Vsou hladko 98:63. V dobrom svetle sa navyše ukázala nová posila BC Miloš Pajovič. Tentoraz do Niké arény zavítajú Žilinčania. "Bielo-červení" sú vo výsledkovej kríze, čo sa odzrkaďluje aj na sérii troch prehier za sebou. Pred televíznymi kamerami nemali nárok na lídra tabuľky Inter, z Pasienkov odchádzali s prehrou 60:95. V stretnutí navyše stratili pre zranenie Vuka Djordjeviča. Sobotňajšie meranie síl je zároveň testom pred štvrťfinálovou konfrontáciou na Slovenskom pohári.

Motívy zápasu: V priebehu šiestich dní sa títo dvaja súperi stretnú v dvoch rôznych súťažiach. Naznačia už v sobotu jednotliví koučovia nejaké taktické manévre?

Povedali pred zápasom:

Maroš Helmecy, asistent trénera Prievidze: "Čaká nás súper, s ktorým odohráme v priebehu jedného týždňa dva zápasy. Prvý v rámci Slovenskej basketbalovej ligy a druhý v piatok počas Slovenského pohára. Na zápas sa pripravujeme zodpovedne s cieľom podať kvalitný výkon. Verím, že nás prídu podporiť naši fanúšikovia, ktorí vytvoria dobrú atmosféru."

Ivan Kurilla, tréner Žiliny: "V Prievidzi došlo k zmenám, ktoré posunuli tím vpred. Čaká nás ťažký zápas, v ktorom nemôžeme počítať s Djordjevičom, ktorý sa v predchádzajúcom zápase zranil. Prievidza prezentovala vysoké ambície, ktoré chce naplniť. My chceme bojovať o čo najlepšiu pozíciu pred play off. V zápase potrebujeme byť koncentrovaní v defenzívnych činnostiach. Tešíme sa na prostredie, v akom sa v Prievidzi basketbal hrá."