Logo

Preview: BC Prievidza - Spišskí Rytieri

19.1.2021 20:03
PDBASKET

BC Prievidza - Spišskí Rytieri

K zápasu: Presne po týždni, dokonca aj na rovnakej palubovke sa zopakuje konfrontácia Prievidze so Spišskou Novou Vsou. Domáci basketbalisti zakončovali nahustený program a neboli ďaleko od ďalšej cennej výhry, no napokon po dramatickej koncovke prehrali len rozdielom jedného koša (84:86). Teraz nastúpia Prievidžania oddýchnutí a odhodlaní nadviazať na výkony, ktoré ich zdobia od konca povinnej karantény. "Spišská Nová Ves nie je ľahký súper a preto som si istý, že pôjde o náročný, ale za to dobrý zápas. Myslím si, že sme sa všetci ako tím poučili z minulotýždňovej prehry, ktorá nám ukázala, aké máme nedostatky, ale zároveň aj aké máme silné stránky," myslí si hráč Prievidze Maxim Matuška. 

Rytieri zvládli koncovku, získali tretie víťazstvo po sebe a po výhre v Niké aréne sa dokonca stali opätovne lídrom SBL. "Novovešťania" v tom môžu pokračovať, aj keď je jasné, že ich v Prievidzi nečaká žiadna ľahká skúška. Vidina zvyšovania náskoku na čele však je určite dostatočnou motiváciou. "Po týždni sa opäť stretnú tie isté tímy na tej istej palubovke a my veríme, že aj s tým istým rezultátom a to, že si z Prievidze opäť odnesieme víťazstvo. Cesta k nemu však nebude určite ľahká, domáci majú výborný tím. Máme svoj zápasový plán, ktorým sa pokúsime Prievidzu prekvapiť, verím, že úspešne. Všetko sa odvíja v našej hre od kvalitnej obrany, ak dodržíme veci, na ktorých sa dohodneme, tak budeme spokojní," vyhlásil asistent trénera Spišskej Novej Vsi Erich Korfanta. 

Kto píska: Anton Šarišský, Peter Karniš, Stanislav Bara

Na čo sa zamerať: V predchádzajúcej konfrontácii to boli zaujímavé mikrosúboje na oboch stranách. Zopakuje sa dramatický a vyrovnaný duel, alebo bude mať zápas odlišný scenár?

Kde sledovať: