Logo

Preview: BC Prievidza - Spišskí Rytieri

2.4.2021 21:51
PDBASKET

Niké SBL - 41. kolo (sobota 3. apríla o 18.00 h):

BC Prievidza - Spišskí Rytieri

K zápasu: Zverenci trénera Maroša Helmecyho môžu byť "v kľude", už im totiž neunikne účasť v tohtoročnom play off. O všetko sa postarali sami, keď v ofenzívnej prestrelke prestrieľali Svit v predĺžení (118:104). Tento výsledok im definitívne zaručil 6. miesto, z ktorého pôjdu do prvého kola vyraďovacej fázy. Zostávajúce stretnutia môžu tak poňať ako prípravu na najdôležitejšiu časť sezóny, ale sami môžu miešať ešte kartami na vrchných poschodiach tabuľky. "Spišská Nová Ves sa vďaka dobrej forme v posledných zápasoch dostala na čelo tabuľky. Ako sa však ukázalo vo viacerých tohtoročných súbojoch v tejto sezóne, vieme s týmto súperom hrať vyrovnaný zápas do posledných minút. Kľúčová bude opäť koncentrácia, ako aj ustráženie si obranného doskoku. Po zaistení si postupu do play off môžeme hrať s oveľa menším tlakom a verím, že eufóriu z posledných dní prenesieme aj do nášho najbližšieho zápasu," myslí si pivot BC Samuel Kincel. 

Spišskí Rytieri majú stále o čo hrať, je pred nimi záverečný krok na spečatenie priameho postupu do semifinále. K tomu je potrebné najskôr zvíťaziť v Niké aréne. Do nej pricestujú "Novovešťania" vo vynikajúcej fazóne, spolu nenašli premožiteľa už v 8 stretnutiach v rade. Naposledy doma zvíťazili nad Lučencom (88:80). Dobrou správou je navyše návrat Delana Spencera do rotácie, kouč Teo Hojč tak má po dlhšom čase k dispozícii kompletné družstvo.

Kto píska: Peter Ženiš, Pavel Fuska, Stanislav Bara

Na čo sa zamerať: Na silu rozohrávačov na jednotlivých strán. V Prievidzi sa o túto činnosť stará hlavne Matej Majerčák a Miha Vašl, v Spišskej Novej Vsi to je Mário Ihring s Delanom Spencerom. 

Kde sledovať:

zdroj: basketliga.sk