Logo

Preview: BKM Lučenec - BC Prievidza

27.1.2021 6:10
PDBASKET

BKM Lučenec - BC Prievidza

K zápasu: Lučenec doma nečakane zakopol a nevyužil tak možnosť dotiahnuť sa na 2. priečku. V tesnom a vyrovnanom zápase napokon "doprial" Handlovej radosť z prvého tohtosezónneho triumfu vonku (91:94). "Pelikáni" si však ďalšie straty bodov nemôžu dovoliť, keďže už na nich postupne dobiedza dvojica Svit a Inter Bratislava. "Čaká nás veľmi náročný zápas proti Prievidzi. Tá ukázala v posledných zápasoch veľký progres. My sa ale musíme dívať hlavne na seba a určite musíme hrať koncentrovanejšie, hlavne v obrane, ako to bolo v predchádzajúcom zápase. Verím, že pristúpime s väčšou energiou ako naposledy," vyhlásil kormidelník Lučenca Peter Jankovič.

Prievidza zažila prvé výraznejšie zakopnutie po návrate z vynútenej korona prestávky, so Svitom doma dosť hladko stratila body (71:97). V kombinácii s víkendovou výhrou Handlovej to znamená, že nás čaká ešte určite zaujímavý boj o 6. miesto, ktoré ako posledné zaručuje účasť v prvom kole play off. V tomto smere potrebujú Prievidžania začať zbierať body aj vonku, na svojom konte majú zatiaľ len jeden triumf. "Čaká nás ďalší ťažký súper. Lučenec je tak isto útočný tím ako Svit, proti ktorému sme odohrali posledný zápas. Keď nebudeme sústredení na obranu, tak to pre nás nemusí dopadnúť dobre. Musíme si povedať, čo bolo zle v poslednom stretnutí a poriadne sa pripraviť na zápas v Lučenci. Verím, že si vstúpime do svedomia a podáme zodpovedný výkon," vyjadril sa tréner BC Maroš Helmecy. 

Kto píska: Peter Ženiš, Martin Margala, Ján Kurpaš

Na čo sa zamerať: Pivoti Lučenca Konstantin Anikienko, ale aj napríklad Ján Zorvan si musia dať pozor na nebezpečných centrov Prievidze. Istotu v kádri BC je v tomto smere Dragan Bjeletič a Grant Sitton.

Kde sledovať:

zdroj: basketliga.sk