Logo

Preview: Inter Bratislava - BC Prievidza

29.1.2021 23:24
PDBASKET

Inter Bratislava - BC Prievidza (16.00 h)

K zápasu: Inter je už na štvrtom mieste a môže pokojne stíhať najlepšiu trojku. To je fakt, ktorý sa udial v stredu večer, keď "žlto-čierni" uspeli vo Svite. Opäť si dali s Iskrou vyrovnaný a dramatický duel, no tentoraz z neho vzišli víťazne (94:89). V 28. kole ich čaká duel na svojej palubovke, ktorá je v tomto ročníku takmer nedobytnou pevnosťou pre ligových konkurentov. "S Prievidzou sme tuším ešte ani raz v tejto sezóne nevyhrali. Naposledy sme u nich tesne prehrali, čiže musíme konečne vyhrať a uhájiť domácu palubovku. Musíme hrať celých 40 minút sústredene. Myslím si, že v poslednom zápase sme ukázali, že si vieme vytvoriť náskok a udržať ho, i keď sa nám to niekedy nepodarí, keďže koncentrácia ide dole. Záleží to teda od dobrej obrany a dobrého útoku," vyjadril sa krídelník Jaroslav Musil.

Pred Prievidzou tak stoja náročné skúšky, tou prvou je uspieť v hlavnom meste, čo by určite pomohlo v boji o šieste miesto v tabuľke. Tou druhou je návrat k hre, ktorá zdobila tím po vynútenej korona prestávke. Prievidžania totiž zažili v krátkom čase dve výraznejšie prehry, najskôr doma so Svitom a v stredu večer v Lučenci (75:103). V každom prípade, nie je to žiadna ľahká úloha, no zároveň tiež nie je nesplniteľná. "Ďalší zápas nás vôbec nemusí zaujímať, s kým hráme, ale ako hráme. Musíme sa vrátiť k našej tímovej hre, jedine tak môžeme vôbec začať rozmýšľať nad tým, proti komu hráme. Takže sa ideme sústrediť na seba. Verím, že sme sa už poučili, že sme späť na zemi a že podáme odlišný výkon ako v predošlých zápasoch," povedal tréner Maroš Helmecy. 

Kto píska: Peter Ženiš, Martin Margala, Stanislav Bara

Na čo sa zamerať: Asi sa budeme opakovať, ale aj v tomto zápase budú lákadlom viaceré mikrosúboje - Arnas Beručka vs. Miha Vašl, Michael Fusek vs. Dragan Bjeletič alebo Richard Körner vs. Grant Sitton. 

Kde sledovať:

zdroj: basketliga.sk