Logo

PREVIEW: Iskra Svit - BC Prievidza

9.12.2020 12:58
PDBASKET

Iskra Svit - BC Prievidza

K zápasu: O umiestnenie sa hrá aj pod Tatrami. Svit počas víkendu nečakane hladko skolil vtedajšieho lídra súťaže - Spišských Rytierov (92:66). Ukázalo sa, že keď sú "medvede" v plnej sile, tak s nimi treba rozhodne počítať. Aktuálne sú v tabuľke na štvrtej pozícii a ich jednoznačným cieľom je stíhať prvú trojicu. Ďalší krok môžu urobiť triumfom nad Prievidzou. "V stredu nás čaká doma nabudená Prievidza. Absolútne nič nemôžeme podceniť, musíme podať koncentrovaný výkon, od prvej do poslednej minúty. Veľa bude záležať na vstupe do stretnutia, takisto na tom, ako zastavíme kľúčových hráčov Prievidze. Určite sa chceme prezentovať agresívnou obranou, a to sa môže potom odzrkadliť aj na našej útočnej hre. Ideme sa pobiť o ďalšie víťazstvo," povedal asistent trénera Svitu Róbert Ištvánik.

Prievidza však pricestuje nabudená po víťazstve v tradičnom hornonitrianskom derby. Opäť raz našli recept na Handlovú (88:78), minimálne do stredy odskočili svojim rivalom v boji o 5. miesto. Teraz je pred nimi ďalší motivačný cieľ - priblížiť sa štvrtému Svitu, prípadne ho dokonca preskočiť. K dispozícii by už mohla byť aj staronová posila BC Grant Sitton, v týchto dňoch absolvovala už povinnú karanténu na Slovensku. "Čaká nás zápas vo Svite, kde sa nikdy nehrá ľahko. Verím, že na súpera budeme dobre pripravení a budeme hrať s takou energiou, ako sme ukázali, že vieme predviesť. Iba vtedy máme šancu hrať so súpermi úspešne," myslí si kouč Prievidze Maroš Helmecy.

Kto píska: Marek Kúkelčík, Zdenko Zubák, Vladimír Karnay

Na čo sa zamerať: Vyberáme balkánsky súboj, konkrétne snajperov. Na domácej strane je v tejto roli Saša Avramovič, u hostí Miha Vašl. Kto z nich bude tentoraz väčším ťahúňom na ceste za dvoma bodmi?

Kde sledovať:

Zdroj: basketliga.sk