Logo

Preview: Iskra Svit - BC Prievidza

2.3.2021 22:39
PDBASKET

Iskra Svit - BC Prievidza - 33. kolo Niké SBL  (streda 3. marca o 18.00 h):

K zápasu: Iskra mala na dosah mimoriadne cenné víťazstvo, ktoré ho mohlo o čosi viac priblížiť k top štvorke. S Levicami však nezvládla koncovku podľa predstáv, preto prehrala najtesnejším možným rozdielom (89:90). Podobný scenár sa zopakoval aj v Handlovej, preto v domácom prostredí urobí Svit všetko pre to, aby v ideálnom prípade zvíťazil bez väčšej drámy. K dispozícii by už mohol byť podľa našich informácií aj Saša Avramovič, preto bude zaujímavé sledovať, kto z legionárov sa napokon na súpisku "medveďov" nezmestí. "Po nezvládnutej koncovke v Leviciach si chceme určite napraviť chuť proti Prievidzi. Konečne hráme doma a verím, že zápas odohráme s veľkou energiou a chuťou. Vieme, na čo sa musíme sústrediť, aby sme súpera zastavili a zároveň musíme zlepšiť organizáciu hry, ktorá nám stále robí problémy. Máme stále o čo bojovať a verím, že chalani urobia pre víťazstvo maximum," povedal kouč Róbert Ištvánik.

Prievidza má za sebou úspešný víkend, zvládli skončiť čakanie na víťazstvo a zároveň si vybojovať postup do semifinále Slovenského pohára. To všetko sa im podarilo v jednom stretnutí, keď v hornonitrianskom derby zdolali Handlovú (95:76). Teraz môžu Prievidžania urobiť ďalší významný krok na ceste za miestom v prvom kole play off. Pravda, zatiaľ vonku uspeli len v jednom z dvanástich doterajších zápasov. "Svit je náročný súper, ktorý nás dokázal zdolať aj doma. Hrajú špecifický štýl basketbalu, na ktorý sa musíme pripraviť. Verím, že podáme zodpovedný výkon, budeme bojovať a tímovou hrou zastavíme ofenzívu nášho súpera. Keď sa nám to podarí, budeme mať vždy šancu na úspech," vyjadril sa tréner Maroš Helmecy. 

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Peter Karniš, Roman Lamoš

Na čo sa zamerať: Vyberáme si americký súboj medzi hráčmi, ktorí môžu hrať na viacerých postoch a sú preto mimoriadne nebezpeční. Vo Svite plní túto funkciu najnovšia akvizícia Robert Baker, v Prievidzi je takýmto hráčom Grant Sitton. 

Kde sledovať: