Logo

Preview: PP & TV Raj Žilina - BC Prievidza

10.2.2018 10:16
PDBASKET

Športová hala Rosinská cesta, sobota 10. februára o 17.30 h - štatistický prenos a priamy prenos

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Miroslav Matejčík, Stanislav Mlynarčík

Čo je dôležité vedieť: Žilinské nádeje na play off sú už len v rovine teórie, priblížiť k ôsmemu miestu sa nepodarilo zverencom trénera Ivana Kurillu ani v stredu, z Levíc odchádzali s prehrou 72:113. To Prievidza odohrala "kontroverzné" hornonitrianske derby s Handlovou, v ktorom oslabeného súpera rozstrieľala 146:30. Tréner Prievidze Ryan Pannone mohol v stredu pošetriť viacere kľúčové opory tímu. 

Kto proti komu: Balkánsky rozohrávač Jovan Crnič môže svojimi skúsenosťami potiahnuť mladý žilinský tím. Otázkou zostáva k akým číslam ich pustí obrana Prievidze?

Čísla, čísla, čísla: Pre Prievidzu sú doterajšie vzájomné merania síl so Žilinou takmer povinnou jazdou, svojho súpera zdolali vždy minimálne 26-bodovým rozdielom. 


Povedali pred zápasom: 

Ivan Kurilla, tréner Žiliny: "Prievidza ma môj rešpekt, tím pracuje predovšetkým kvalitne a tvrdo. Je to pre naše mladé družstvo ďalšia ťažká skúška. Práve takéto zápasy dávajú mladým hráčom možnosť porovnať, kde sa nachádza ligový basketbal. Porovnanie juniorského basketbalu s ligovým bolo jasne vidieť v zápase Prievidze s Handlovou. Mladí hráči musia pochopiť, že ak chcú hrať najvyššiu mužskú súťaž, musia obetovať pre tréning všetko. Bude to pre nás ťažký zápas, keďže v ňom nastúpime bez klasického pivota, ale aj napriek tomu môžu chalani presvedčiť v prvom rade seba, potom mňa, ale aj fanúšikov, že spravia na ihrisku čo je v ich momentálnych schopnostiach, aby si zaslúžili potlesk žilinského fanúšika."

Ján Zorvan, hráč Prievidze: "Na stretnutie sa pripravujeme rovnako poctivo ako aj na ostatné zápasy. Žilina je hlavne doma nepríjemný súper, ktorého nesmieme podceniť. Ak chceme byť úspešní, musíme hrať koncentrovať celých 40 minút."