Logo

PREVIEW: Spišskí Rytieri - BC Prievidza

17.10.2020 11:30
PDBASKET

Spišskí Rytieri - BC Prievidza (20.00 h)

K zápasu: Spišiaci sa prepracovali na prvé miesto v tabuľke, čo je jav, ktorý sme v lige dlhé roky nevideli. Rytierom sa to podarilo v priamom súboji, Lučencu pripravili v ofenzívnej prestrelke (100:91) prvú prehru v sezóne. Pre "Novovešťanov" to bola zároveň už štvrtá výhra v rade, takže o to väčší dôvod na radosť. Lenže to je už minulosť, teraz je pred nami nový deň, nový súper. A proti Prievidzi je cieľ jasný - rozšíriť víťaznú šnúru a poistiť si prvenstvo. "Máme za sebou týždeň kvalitnej a poctivej prípravy bez stredajšieho zápasu, a tak sa na stretnutie tešíme. Musíme nastúpiť koncentrovaní a hoci máme za sebou sériu víťazných zápasov, musíme byť ostražití, pretože nás čaká nepríjemný a kvalitný protivník. Prievidza ukazuje progres, výborne zvládla derby s Handlovou a určite nepríde k nám v porazeneckej nálade. My sa však chceme v prvom rade zamerať na náš výkon, samozrejme vieme o prievidzských plusoch a sme pripravení ich eliminovať. Ak budú chlapci na palubovke robiť to, čo si povieme v kabíne, tak verím, že na konci zápasu budeme úspešní," vyjadril sa asistent trénera Spišskej Novej Vsi Erich Korfanta. 

Prievidza sa zatiaľ statočne pasuje s údelom, že má jeden z najmladších kolektívov v lige. Práve možno tá neskúsenosť ich oberá o väčšie šance na víťazstvo, čo bol aj prípad stretnutia vo Svite. V ňom sa celok z hornej Nitry statočne držal, až v záverečnej 10-minútovke pustili súpera do výraznejšieho bodového trháku (72:91). Teraz je opäť pred nimi cesta na východ, súper má však oveľa väčšiu kvalitu. "Čaká nás momentálny líder tabuľky, ktorý prehral iba jeden zápas. Určite nás čaká náročný duel. Majú kvalitné družstvo, čiže to nebude nič jednoduché. Vôbec sme nevedeli, či budeme hrať. Opatrenia sa od nedele viackrát zmenili, už sme trénovali na dve skupiny, potom sme trénovali chvíľu normálne. Podľa aktuálneho nariadenia môžeme zase trénovať iba po piatich hráčoch a tréner. Tento týždeň bol veľmi ťažký na prípravu. Verím, že na Spiši odovzdáme minimálne srdce na ihrisku a fanúšikov potešíme našou hrou," povedal tréner BC Maroš Helmecy. 

Kto píska: Anton Šarišský, Zdenko Zubák, Lukáš Životský

Na čo sa zamerať: V súboji pod košom to bude zaujímavé. Prievidza má na svojej strane momentálne lídra v doskokoch - Dragana Bjeletiča, Spišiaci majú vo svojich radoch viacerých "jumperov". Mená ako Michal Baťka, Michal Čekovský a Milan Nikolič majú svoju kvalitu. Rozhodne sa práve v tomto priestore o osude zápasu?

Kde sledovať:


zdroj: basketliga.sk