Logo

PREVIEW: Spišskí Rytieri - BC Prievidza

12.12.2020 12:04
PDBASKET

Spišskí Rytieri - BC Prievidza (16.00 h)

K zápasu: Predchádzajúce dni boli pre Spišiakov náročné. Reštart po prestávke bol priamo "od podlahy", súboje s najlepšími tímami súťaže priniesli svoju obeť. Tri prehry v rade, prepad z prvého na tretie miesto. "Novovešťania" však za žiadnu cenu napanikária, uvedomujú si realitu a pred sériou domácich stretnutí majú v tom jasno. Chcú opäť víťaziť, vrátiť sa na pozitívnu vlnu a stíhať čelné priečky SBL. Výkony zverencov trénera Tea Hojča sa postupne zlepšujú, v Lučenci napokon prehrali len o 10 bodov (82:92). "Myslím si, že sme si to po korona prestávke dokonale 'vyžrali'. Hrali sme u tabuľkových súperov, všetko ťažké zápasy, navyše všetky tri na ich palubovkách. No je najvyšší čas vrátiť sa na víťaznú vlnu a našim jednoznačným zámerom je proti Prievidzi víťazstvo. Nič iné neberieme, hoci rešpektujeme silu súpera. Musíme sa pozerať na seba, musíme hrať s energiou a mať kontrolu nad našimi systémami, čo nám v ostatných zápasoch trochu chýbalo. Pohyb, energia, pokoj v riešení situácií a tímová hra musia byť našimi nosnými piliermi, vďaka ktorým chceme uspieť aj proti Prievidzi," uviedol asistent trénera Spišskej Novej Vsi Erich Korfanta. 

Prievidza nevyužila v stredu večer možnosť priblížiť sa k štvrtému Svitu, aj keď pod Tatrami mimoriadne tvrdo hrýzla. Nevydarená záverečná časť však stála celok z hornej Nitry prípadné víťazstvo (84:95). Čo to znamená? Ich stredajší súper sa zase o čosi viac vzdialil v tabuľke a zároveň tímy za nimi sú opäť bližšie. Každé víťazstvo sa tak bude rátať dvojnásobne, preto sa basketbalisti BC pokúsia získať prvé víťazstvo vonku v tejto sezóne. V dobrom svetle sa pri svojej obnovenej premiére uviedla staronová tvár v tíme Grant Sitton. „Čaká nás veľmi kvalitný súper, ktorý sa po prerušení ligy ešte len dostáva do tempa. Na to sa ale spoliehať nemôžeme. Ak chceme dosiahnuť priaznivý výsledok, tak musíme hrať našu hru s maximálnou energiou a bojovnosťou počas celých 40 minút. Máme v pamäti posledný zápas v Spišskej Novej Vsi, kde sme prvý polčas odohrali dobre, ale následne sme poľavili. Základom bude hlavne naša energia v obrane, ktorá sa potom prenesie aj do útoku," myslí si tréner Prievidze Maroš Helmecy. 

Kto píska: Pavel Fuska, Peter Karniš, Richard Sirocký

Na čo sa zamerať: Na súboj pod košom, konkrétne Marka Stevanoviča s Milanom Nikoličom. Proti ním bude úderka v podobe Granta Sittona a Dragana Bjeletiča. Komu to v tomto priestore pôjde lepšie?

Kde sledovať:

zdroj: basketliga.sk