Logo

Prievidzi po prestávke s ďalším cenným úlovkom, Spišiakov zlomili zranenia

21.1.2021 14:50
PDBASKET

Pred týždňom to bol bláznivý zápas, teraz sa už podobný scenár nezopakoval. Prievidza bola totiž oddýchnutejšia a živšia, zatiaľ čo Spišských Rytierov kosili aj v priebehu stretnutia zranenia. To však nič nemení na tom, že domáci tréner Maroš Helmecy získal ďalší cenný skalp. Jeho zverenci zdolali lídra súťaže celkom jasne - 83:64.

Žiadna „divočina“, ako tomu bolo predchádzajúcu stredu v Niké aréne, sa nekonala. Prievidza až na malé zaváhania zvládla uhájiť domácu palubovku. Pomohol jej k tomu dobrý vstup do stretnutia, aj keď v druhej štvrtine dokázali na niekoľko momentov vyhrávať Rytieri, no nie nejakým výrazným spôsobom.

„Pred týždňom to bol ťažký zápas, mali sme nahustený program a to sa potom odzrkadlilo na prvej štvrtine, v ktorej sme neboli dostatočne agresívni. Už sme so Spišskou Novou Vsou odohrali dva vyrovnané zápasy, teraz sme tvrdo bojovali za to, aby sme vyhrali. Myslím si, že to bol dobrý tímový výkon. Hrali sme jeden pre druhého, vždy sme sa snažili napraviť prípadné chyby, keď ich niekto urobil,“ prezradil svoj pohľad na stretnutie pivot Prievidze Legend Robertin.

Líder súťaže pricestoval na hornú Nitru bez Tomáša Mrviša, po dvoch minútach na palubovke sa k maródom pridal Michal Čekovský a v druhom polčase musel ísť dole z ihriska Jarvis Garrett. Tri štvrtiny však ešte „Novovešťania“ mohli pomýšľať na úspech, v záverečnej časti však už nestačili na rozbehnutého súpera.