Logo

Rodney Glasgow: Uvedomujem si dôležitosť byť pre deti vzorom a príkladom

8.3.2018 17:05
PDBASKET

Chrípkové  i jarné prázdniny na chvíľu „pribrzdili“ projekt návštev hráčov BC Prievidza na telesných výchovách po školách v našom regióne.  No vo štvrtok sa opäť postavili zástupcovia nášho basketbalového klubu pred mladých žiakov. Tentoraz ich čakalo plné hľadisko vo vynovenej  telocvični  Základnej školy Sama Chalupku v Prievidzi.

Výpravu BC Prievidza tvorili hráči:  Martin Bilík, Branislav Pipíška, Rodney Glasgow, Jarquez Smith, tímový manažér Filip Trosko a člen dozornej rady BC Branislav Bucák. Ten najskôr predstavil žiakom historické úspechy klubu, priblížil medailovú žatvu BC z posledných sezón, ale informoval aj o aktuálnej sezóne a blížiacom sa play-off. 

Slovenčinu zvládli

Potom už prišla na rad samotná diskusia, počas ktorej  žiaci kládli hráčom rôzne otázky, neraz aj po anglicky. „Žiaci sa dozvedeli, aké sú obľúbené tímy našich hráčov, akí sú ich obľúbení basketbalisti z NBA. Prečo si vybrali svoje čísla, ktoré majú na dresoch, ako vyzerá ich tréningový proces či čo si myslia o hráčovi Interu Radovi Rančíkovi.  Na rad prišli aj náročné požiadavky na našich Američanov, aby trebárs vyslovili rýdzo slovenské slovo čučoriedka. Obaja to zvládli veľmi  dobre, za čo si vyslúžili potlesk,“ prezradil tímový manažér Filip Trosko, ktorý na palubovke plnil aj úlohu tlmočníka.

Dôležitá je inšpirácia

Pred početný publikom sa cítili dobre aj samotní hráči, ktorí vítajú možnosť zašportovať si so žiakmi prievidzských škôl. „ Akcie tohto druhu sú veľmi dôležité, pretože, koniec koncov, všetko je to o deťoch. A inšpirácia mladých ľudí je veľmi dôležitá, ukáže im pozitívnu cestu v tom, aby sa snažili byť čo najlepší v hocičom, čo robia. Ja osobne mám veľmi rád spoluprácu s deťmi a uvedomujem si dôležitosť byť pre ne vzorom a príkladom,“ uviedol na podujatí rozohrávač BC Prievidza Rodney Glasgow.


Veľký záujem o športovanie

Po diskusii si žiaci ZŠ S. Chalupku mohli na palubovke priamo zašportovať s hráčmi BC. Hrali sa zápasy zmiešaných družstiev hráčov prievidzských basketbalistov a žiakov, neskôr prišla na rad aj súťaž v trestných hodoch.

„Základným zámerom tohto projektu je zapájať  žiakov do športových aktivít , rozvíjať v nich vzťah k športu.  Na ZŠ S. Chalupku sa nám to podarilo na sto percent. Osobne ma potešilo, aký bol záujem zo strany žiakov o športové aktivity s hráčmi BC.  Bolo evidentne badať, že sme na škole, kde sú športové triedy či mladí basketbalisti. Muselo sa vytvoriť viacero družstiev, aby sa na palubovku dostali všetci, čo si chceli zašportovať.  Aj dve hodiny nám boli málo. Bodaj by to takto pokračovalo aj na ďalších školách,“ prezradil Branislav Bucák, člen dozornej rady BC Prievidza.

Stretnutie skončilo vzájomným fotením hráčov a žiakov či rozdávaním podpisov.  Zástupcovia BC tiež venovali desiatim žiakom vstupenky  na sobotný mimoriadne dôležitý duel  Prievidze s Levicami.