Logo

Úspešné desaťročie prievidzského basketbalu (5. časť): Bujanove zlaté striebro

25.3.2020 10:01
PDBASKET

Po sezóne 2017/18, v ktorej sme napriek tretej pozícii po základnej časti, vypadli už v štvrťfinále s Komárnom, došlo v Prievidzi k výmene na trénerskom poste. Dôvodom ďalšej trénerskej výmeny však nebolo sklamanie z konečného piateho miesta. Tréner Ryan Pannone zvažoval zahraničné ponuky a rozhodol sa vrátiť do Hapoelu Jeruzalem, z ktorého sa posunul na pozíciu hlavného trénera Erie BayHawks, ktorý je farmárskym tímom New Orleans Pelicans v NBA G League. Pannoneho miesto tak ešte pred začiatkom uplynulého ročníka zaujal jeho krajan Michael Claxton.

BC sa pod Claxtonovým vedením spočiatku darilo, no potom prišli nevyrovnané výkony a séria niekoľkých prehier v rade, ktorá Claxtonovi „zlomila väz". Uvoľnenú pozíciu napokon obsadil Chorvát Tihomir Bujan.


Bujan prevzal tím presne po Novom roku. Dôležitá bola už prvá výhra pod Bujanovým vedením, v napínavom závere sme v derby zdolali Handlovú, a to na pôde nášho odvekého rivala. Mužstvu pomohlo aj ďalšie víťazstvo na súperovom ihrisku. Trojkou zároveň s klaksónom rozhodol zápas v Komárne Jahmal Jones.


Tím sa skvelým spôsobom vzchopil a šplhal sa v tabuľke smerom k vyšším priečkam. Na výsledky pritom nemala veľký dopad ani strata Tima Derksena, jedného z najlepších hráčov v lige. Veľmi dobre ho nahradil Stacy Davis.