Logo

VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ PRED ZÁPASOM S LEVICAMI

28.12.2019 0:26
PDBASKET

Posledným zápasom v toto roku otvárame druhú polovicu základnej časti SBL. V devätnástom kole privítame na domácej palubovke basketbalové mužstvo z Levíc. V posledných rokoch patria Levice k našim pravidelným súperom, nakoľko sme sa s nimi minulý ročník okrem základnej časti stretli aj v semifinále play-off.

PATRIOTI LEVICE V AKTUÁLNEJ SEZÓNE

Po ukončení prvej polovice základnej časti sú basketbalisti Levíc na druhom mieste s celkovou úspešnosťou 62,5 %. Pri šestnástich  odohraných  zápasoch zaznamenali desať výhier a šesť prehier. Na súperových palubovkách odohrali doteraz celkovo deväť zápasov s bilanciou päť výhier a štyri prehry. Posledný odohraný zápas prehrali na palubovke Lučenca, a to až po predĺžení.

Basketbalisti Levíc sa aj tento rok prihlásili do Alpsko-jadranského pohára. V základnej časti si viedli veľmi úspešne, keďže zo šiestich zápasov vyhrali päť a obsadili prvé miesto v skupine. V súčasnosti čakajú na ďalšieho súpera.


VZÁJOMNÉ ZÁPASY V AKTUÁLNEJ SEZÓNE

V prvej polovice doterajšej ročníka sme odohrali dva vzájomné zápasy, s vyrovnanou bilanciou. Na domácej palubovke v prvom kole sme vyhrali v pomere 105:81, keď sme hostí predčili vo všetkých základných štatistických ukazovateľoch. Hostia zaznamenali len 32% úspešnosť dvojkových pokusov a prehrali aj v obranných a útočných doskokoch. Opačná situácia nastala v druhom vzájomnom stretnutí na palubovke Levíc. Domáci vyhrali v pomere 86:66, keď zaznamenali 52% úspešnosť dvojbodových a 40%  úspešnosť trojbodových pokusov. Dominovali aj v počte doskokov pod oboma košmi. V štatistických ukazovateľoch medzi najlepších strelcov patria Marko Petrovič s 206 bodmi, Viktor Juríček so 193 bodmi a Hot Amin so 190 bodmi.  Najlepším doskakujúcim hráčom je prievidzský odchovanec Viktor Juríček a Boris Bojanovský. V tabuľke asistencií dominujú Hot Amin a slovenský reprezentant Šimon Krajčovič.


VYJADRENIE PRED ZÁPASOM

Tihomir Bujan, tréner BC Prievidza: „Čaká nás dôležitý zápas. Hráme na domácej palubovke a proti veľmi silnému súperovi. Ak chceme zostať v hornej polovici tabuľky, musíme vyhrať. Dúfam, že naši fanúšikovia nás prídu podporiť a užijú si toto vianočné stretnutie.“ 

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

Aj na zápase s Levicami si môžete zakúpiť kalendár na rok 2020. ktorý sme V spolupráci s partnermi Pewag, Peter Franko a 4from media pripravili pre všetkých fanúšikov BC Prievidza. Zakúpiť si ho môžete vo fanshope počas domácich zápasov BC Prievidza a aj v predajni Z+Z na starom sídlisku. Cena kalendáru je 6,90 €. Brány Niké arény sa otvárajú o 17:00, kedy začína aj predaj lístkov. Dôrazne upozorňujeme, aby ste nevstupovali na palubovku a aby ste na ňu ani nehádzali žiadne predmety. Zápas bude rozhodovať trojica Martin Margala, Anton Šarišský a Richard Sirocký.

 

Štatistický prenos: TU

Video prenos: TU