Logo

Troskova troška - Diel desiaty

Troskova troška - Diel desiaty
15.10.2017
PDBASKET

VÝJAZD DO SLOVINSKA

Autobusy a všeobecne prostriedky verejnej hromadnej dopravy, sú podľa mňa ideálne na vytváranie psychologických profilov. Viete odhadnúť ľudí podľa toho, či si sadnú, alebo sa hanbia, tak radšej štyri hodiny stoja, za čo im na konci cesty ďakujú lýtka aj kŕčové žily. Iní si sadnú hocikam a rozťahujú sa tak, že máte pocit, že oni tam sedeli prví (na tieto typy mám ja šťastie).

 Ja mám všeobecne problém so situáciami ako cestovanie v autobuse alebo čakanie u doktora. Tam sa bojíte dýchať, aby sa na vás ostatní nepozerali. Ja neviem, či to máte tiež, ale ja to prežívam hodne kriticky. Takýmto úvodom som chcel premostiť k tomu nášmu výjazdu autobusom do Slovinska, a predstaviť vám pár psychologických profilov.

PSYCHOLOGICKÝ PROFIL  1: RODNEY GLASGOW

Určite poznáte tie typy ľudí, ktorí majú bez domáceho komfortu problém. Majú problém ísť na verejné záchody, spať v inej posteli, či používať hotelovú sprchu. Presne opačný typ je Rodney.

Rodney Glasgow sa do komfort zóny v autobuse dostáva priemerne za 4,5 sekundy. To znamená, že zaspí ešte pri otáčaní na parkovisku pred halou a zobudí v Slovinsku. Sluchátka, vankúš - povinná výbava. Ten chlapec dokonca zaspal cestou na zápas do Handlovej. Seriózny kandidát na titul najväčšieho spáča v strednej Európe.

PSYCHOLOGICKÝ PROFIL  2: MARTIN BÍLIK

Poprosím teraz všetkých čitateľov - dávajte pozor! Toto je veľmi dôležité! Pán Bílik je dosť háklivý na svoje priezvisko, takže si ho poriadne prehliadnite a pamätajte! Dĺžeň len pri prvom I! Chyba v priezvisku vás môže stáť život! Takisto je dobré vedieť, že Marko nie je BAŤINA ale BATINA. Nepochádza totiž z Martina, ale z Balkánu, takže dávať pozor. Gramatické okienko máme za sebou, poďme na psychologický profil pána Bílika.

Martin je typ, ktorý by som nazval „kapitán lode“. Počas cesty autobusom je neustále hore a keď spí, tak len na jedno oko, aby mohol priebežne sledovať situáciu okolo neho a riešiť problémy. Zodpovednosť sama o sebe.

PSYCHOLOGICKÝ PROFIL  3: JANO ZORVAN

Toto by som prirovnal k tej tete, ktorá vždy príde do čakárne a začne sa s každým rozprávať. Uvoľní tuhú atmosféru a za minútu má päť nových kamarátov.

Jano Zorvan je hláškar ako hovado. Viem, že by to nikto z vás nečakal, ale tento chlapec je, ako sa hovorí, čo veta, to perla. V tíme sú jeho vyjadrenia vyvážené zlatom a v autobuse tak jemu prislúcha rola tety, ktorá každého rozosmieva a prináša príjemné uvoľnenie. Lučencu sme Lasicu ukradli.

ČO TO K ZÁPASU

Ako už bolo písané vo viacerých článkoch, na zápas do Slovinska sme vycestovali bez Jaya, Ryana a Marka. Trápili ich drobné zranenia a tréner sa rozhodol ich ušetriť na zápas s Handlovou a dať šancu mladým. Na ich miesta tak prišli Kubo Pondela, Bobor (Braňo Hromada) a Samo Horváth.

Pozitívom bolo, že mladí skutočne šancu dostali a mali tak možnosť okúsiť mužský basketbal. Z mladých sa bodovo zaskveli hlavne Zorvan s Mokráňom. Jano dal 13 bodov a Morky o bod menej.

V zápase sa nakoniec odzrkadlila skúsenosť a Lašku sme podľahli. Už teraz sa však tešíme na odvetu. Uvidíte prečo...

PIPÍŠKA K ZEMI PADÁ

Čiernym momentom výjazdu bolo zranenie Braňa Pipíšku. Z prvého pohľadu to vyzeralo dosť hrozivo. Aby som vám to priblížil: Pipo zakladal útok, na jeden moment pribrzdil a potom chcel opäť  zrýchliť, keď v tom momente s bolestivou grimasou padol na zem. Ležal a držal sa za koleno. Všetci sme sa báli najhoršieho. Zranenia kolena bývajú dosť vážne. Meniskus, chrupavky a väzy, to sú zranenia ktoré vás môžu vyradiť z aktívneho športovania na rok a niekedy aj dlhšie.

Chvalabohu, pánboh (alebo doktor Bakoš), sa na nás usmieval, a predbežné vyšetrenia hovoria len o natiahnutej šľache, čo je zranenie, ktoré nášho Pipka vyradí na 3 týždne až 2 mesiace. Tento verdikt ešte nie je definitívny, keďže Pipo ešte bude musieť podstúpiť magnetickú rezonanciu. Všetci ale veríme v to najlepšie a prajeme skoré uzdravenie.

V HANDLOVEJ SME DOMA HRALI

Doniesť si do Handlovej atmosféru domáceho zápasu, to je niečo úžasné. Vyhrali sme na palubovke, aj mimo nej. Vyhrali sme druhý zápas v rade a momentálne máme skóre 2-2.

V zápase sa utrhol Rodney, ktorý Handlovčanom naložil 28 bodov, ku ktorým pridal 4 doskoky (3 útočné), 4 asistencie a jeden zisk.

Za zmienku opäť stojí náš lev Marko Batina, ktorý k ôsmim bodom pridal až deväť doskokov!

Odchádzať z Handlovej s víťazstvom, je vždy krásny pocit. Ešte krajší môžme mať po tom, čo sme našli nového pivota, a tak môžem prehlásiť, že sa k nám čoskoro pripojí Jarquez Smith. Jarquez doteraz v NCAA reprezentoval Floridskú univerzitu a nastupoval v jej dresoch aj so súčasným levickým pivotom Borisom Bojanovským.

ČO NÁS ČAKÁ

Dôležitá vec! Ďalší domáci zápas hráme UTOROK! Takže tento utorok 17-teho nastúpime doma o šiestej proti Žiline. Žilina porazila Košice a včera prehrala s Levicami len o dva body, takže to nebude žiadna prechádzka, budeme potrebovať poriadnu podporu!

V sobotu potom cestujeme na východ do Košíc, kde sa postavíme bývalému trénerovi a niekoľkým bývalým hráčom.

ZÁVEROM

Dávajte pozor ľudia. Je koniec októbra a do hypermarketov pomaly prídu vianočné ozdoby. Reklamy vám budú mozgy vymývať tým, že máte posledné dva mesiace na kúpenie darčekov a že to už nikdy nebude výhodnejšie. Takisto sa opäť na internete objavili 15-ty rok po sebe prognózy o najtuhšej zime za posledných 100 rokov.

Neverte nikomu!!! Len v tomto blogu sa vždy skrýva pravda. Fakt.

Ahojte