Logo

Troskova troška - Diel dvadsiaty piaty

Troskova troška - Diel dvadsiaty piaty
29.1.2018
PDBASKET

SPÄŤ DO ŠKOLY

V posledných rokoch je basketbal v Prievidzi šport číslo jeden. Je najpopulárnejší, najnavštevovanejší a najviac riešený. Keď je človek populárny, mal by podľa mňa využívať popularitu správnym smerom a pomáhať, kde sa dá. Keď je populárny klub, mal by robiť to isté!

Preto sme sa spolu s hráčmi a vedením rozhodli že postupne skúsime navštíviť, čo najviac škôl v Prievidzi a blízkom okolí a sabotujeme deťom telesné výchovy v tom najlepšom možnom slova zmysle.  

Hneď na úvod sa udiala veľká vec a ja som sa po rokoch vrátil do školy, kde som navštevoval druhý stupeň ZŠ. Nervózny som bol jak český turista vo Vysokých Tatrách.

Najprv som si myslel, že to je z detí a z toho, že to bola naša prvá návšteva školy. Postupne som však prišiel na to, že tá nervozita plynula z pohľadov na moje bývalé učiteľky, ktoré čakali, ako a čo budem hovoriť a v podstate sledovali, čo zo mňa vyrástlo. Neviem, či boli spokojné. Hlavne keď zbadali za uchom tú legendárnu hviezdu, ale snáď mi ju odpustili, keď naša akcia zožala úspech.

Zobral som sem tie najkomerčnejšie reklamné typy, aké náš tím momentálne ponúka. Bílik, Jašš, Sitton a Wisseh. Dvaja Slováci, dvaja Pražáci. Plus ako záchrancu na situácie, keď nebudem vedieť ako ďalej : člena dozornej rady klubu Braňa Bucáka.

Hneď na úvod dali deti zaujímavé otázky. Prečo Jay cez zápasy žúva žuvačku, alebo prečo má Grant  na hlave zimnú čapicu. Po malom pokece sme dali súťaž v šestkách a víťazom som odovzdal také tie minidresíky na chladničku alebo na záchod. Teda to bol môj prvotný plán. Potom ma totiž takticky obkľúčil zvyšok školy a miesto šiestich dresíkov som rozdal asi šesto. Povieš dieťaťu nie ? Nedalo sa...

Decká si ich teda dali podpísať od chalanov, ja som sa vyobjímal s mojimi bývalými učiteľkami z pravej strany, aby videli tú krajšiu časť môjho krku a s dobrým pocitom v srdci sme odišli.

Postupne plánujeme navštíviť čo najviac škôl, tak sledujte náš facebook a web, aby ste vedeli, kde budeme nabudúce!


TÁ NEPRÍJEMNÁ KARLOFKA

Karlovka je taký tichý vlk našej súťaže. Šťuka ligy. Karlovka je čivava. Nevinný pes, ktorého si kúpite do kabelky a po rokoch zistíte že je agresívnejší ako rotvajler a kuše viac ako svetre od vašej starej mamy.

Ostatné tímy idú hore – dole, raz sa darí, raz sa nedarí. Ale Karlovka potichučky bez spustenia alarmu, je každým rokom nepríjemnejšia a nepríjemnejšia. Slovenskú cestu, ktorou sa vybrali, si cení celá liga, ale pomaly sa začína prejavovať aj zohratosť kádra, ktorý je spolu dlhšiu dobu.

Opäť sme vyhrali až po dráme, ale treba si uvedomiť, že toto je už Karlovka, ktorá pred nami doma porazila Komárno a potom si poradila s dvojciferným rozdielom aj s Handlovou.

Dá sa povedať  škaredé víťazstvo, ale dôležité. Tam sa nehrá ľahko ani Interu, ani Košiciam.

TEN NEŠŤASTNÝ INTER

To už ani nie je možné.

Na štvrtý pokus sme si verili. Boli sme odhodlaní Inter konečne zlomiť. Fanbus ste opäť vypredali za 5 a pol minúty a fanúšikovia nám spravili v HANT Aréne domáce prostredie.

Boj, v ktorom ste vy v hľadisku jednoznačne proti Bratislavčanom vyhrali, sa nám nepodaril vyhrať na palubovke. V podstate o všetkom rozhodla prvá štvrtina. Buď sme alergickí na žltú farbu, alebo niekto preklial v Bratislave koše a dal im odolnosť proti prievidzským strelám. Tak veľmi sme chceli, až sme ostali v kŕči a nepadalo nám absolútne nič. Kým sme sa prebrali, bolo po zápase.

Prehrali sme vysoko a jednoznačne. Vaša podpora však znela do poslednej minúty. Takú vernosť si nesmierne ceníme a vážime.

Veľmi vám ďakujem a ako prejav našej vďaky lejdís and džentlmens!

Hovorí sa, že zadarmo ani kura nehrabe. Náš fanbus v stredu do Svitu však bude hrabať z parkoviska úplne zadarmo pre tých z vás,  ktorí s nami cestovali do Bratislavy. Tento zápas má pre nás cenu 4 bodov, preto potrebujeme každé jedno hrdlo, ktoré bude môcť byť vo Svite, aby nám pomohlo. Ak po vyjadrení fanúšikov z fanbusu do BA ostanú ešte nejaké voľné miesta, ostatní z vás si ich budú môcť zakúpiť za 6 euro osobne u Parkeťáka v predajni Z+Z alebo na čísle 0915 793 977.

ĎAKUJEME ZA PODPORU !



NA VÝCHOD A NA JUH

To sú smery, kam bude putovať budúci týždeň náš veselý autobus.

V stredu náš čaká ultramegasuperbombasticky dôležitý zápas proti tabuľkovému súperovi zo Svitu. Zápas, ktorý bude rozhodovať o tom, kto bude mať v play-off výhodu domáceho prostredia, prípadne či ešte môžeme pomýšľať na zosadenie Levíc z tretieho miesta.

Vo Svite hráme o šiestej a ako som spomínal, klub preplatí celý fanbus, takže budete cestovať bez lístku na čierno so zaručenou neprítomnosťou revízora. A to sa oplatí !

V sobotu ukončíme dlhú šnúru na palubovkách súperov zápasom v Komárne.

Ak je Komárno tento rok niekde nebezpečné, tak je to rozhodne na domácej palubovke. Samozrejme, že doma sa hrá každému ľahšie, ale Komárno je doma ako vymenený tím. Preto bude 155 percentná koncentrácia nutnosťou. Tento zápas odohráme rovnako klasicky o šiestej.


KONIEC SÉRIE

Pesimista vidí koniec série víťazstiev. Ja vidím koniec série, ktorá dáva priestor vzniku novej! Treba zabudnúť na Bratislavu, dať sa mentálne dokopy a ukázať opäť prievidzskú silu, s ktorou sme 8 zápasov nepoznali trpkosť prehry. 

Do konca základnej časti nám ostáva už len pár zápasov tak poďme odohrať každý ako by mal byť posledný !

BANÍK !!!