Logo

Troskova troška - Diel dvanásty

Troskova troška - Diel dvanásty
2.11.2017
PDBASKET

POHÁROVÁ PRVÁ VÝHRA

Po nevydarenom úvode v Alpe Adria Cupe sme si doma potrebovali napraviť chuť proti Prahe. To sa podarilo, aj keď nakoniec s väčšími komplikáciami, ako sme predpokladali.

V tomto zápase sme chceli ukázať dve veci. Novú posilu a fakt, že tento pohár neberieme na ľahkú váhu.

Prvý polčas vyšiel podľa predstáv. Čechov sme udržali pod 30 bodov a mali sme zápas pevne v rukách. Dobrou koncentrovanou obranou sme ich v podstate nepustili na dostrel. V druhom polčase však hostia potriafali pár rýchlych striel a našim sa trošku roztriasli kolená. Zápas bol dramatický až do konca, ale Marko ako správny kapitán držal našu vlajku vysoko nad hlavou a prispel 16-timi bodmi k nášmu víťazstvu 78:73.

Ďalšie poučenie pre nás, že basketbal sa hrá štyri štvrtiny a koniec je skutočne až po poslednom klaksóne.

44 BODOV, 33 DOSKOKOV A NEUZNANÝ BLOK

Jakub Mokráň prežil víkend s veľký V!

V sobotu Morky odohral dva zápasy. Málokto z vás asi vie, že pred zápasom so Spišskou Morky nastúpil za juniorov a pomohol tímu rozniesť Handlovú na kopytách. Nastrieľal neskutočných 41 bodov, ku ktorým pridal 29 doskokov!!!

Nájsť  energiu a nastúpiť po takomto heroickom výkone ešte na mužský zápas, je naozaj vec hodná obdivu. Morky bojoval do posledných síl aj v zápase proti Spišiakom a k juniorským štatistikám pridal v mužskom zápase ešte jednu trojku, ďalšie 4 doskoky a blok, ktorý nakoniec nebol uznaný pre porušenie pravidla o technickom koši.

(Technický koš je v jednoduchosti pravidlo, ktoré hovorí o tom, že hráč nemôže zblokovať strelu v momente, keď už padá. To znamená, kým lopta letí hore a podarí sa vám ju zblokovať, neporušili ste žiadne pravidlá. V momente, ako letí lopta dole smerom do koša, každý váš dotyk je považovaný ako technický koš a okamžite sú prisúdené body súperovi.)

Toľko informačné okienko, aby som vzdelal aj tých z vás, ktorí sa v pravidlách ešte úplne nepohybujete. Som tu pre vás.

Každopádne Morky poklona za tento víkend a reprezentáciu nášho mesta v juniorskom aj seniorskom basketbale. 

SI PÁN!

SPIŠSKÁ ZRANENÁ VES

Spišiaci k nám na 7.kolo Eurovia SBL ligy prišli v hodne oklieštenej zostave. Chýbali im piliere ich tímu, a to rozohrávač Michael L´Africain, Matt Marshall a prievidzský rodák Viktor Juríček, ktorý stále zápasí s virózou a ktorému želám skorý návrat na palubovky.

Napriek tomu zápas rozhodne nebol prechádzkou ružovým sadom a východňare nám nedarovali nič zadarmo.

V prvom polčase sa hostia ako tak držali, no potom sme ich zlomili aktívnym presingom, ktorým sme dotlačili Spišskú až k 21 stratám. Hostí sme takisto rýchlo hrou premohli kondične, keďže tréner Korfanta mal k dispozícii len 8 hráčov.

Magickú stovečku prelomil trojkou junior Braňo Hromada a to znamená, že bude opäť musieť koláčiky pre tím vypekať.

MAŤO JE NÁŠ !

Na zápase so Spišskou s nami bol aj náš dobrý kamarát a jeden z najväčších fanúšikov Maťo Ducký.

V mojich očiach je Martin v prvom rade veľmi inteligentný a vnímavý chalan. Jeho prítomnosť s nami na zápase je vždy povzbudzujúca a dodáva nám všetkým sily.

Hráči Maťovi nedali pokoj ani po zápase a vydupali si s ním fotku. Touto cestou by sme chceli zložiť veľkú poklonu pani Zváčovej ktorá vydražila dres Granta Sittona za 160 euro a následne ho venovala Martinovi. Veľké a krásne gesto

Ľudia drahí, Maťo je dôkazom toho, že život si môžete užívať, aj keď vám do cesty postaví rôzne prekážky. Treba ho žiť naplno a užívať si všetko, čo ponúka. A plnými dúškami.

Ďakujeme, že si medzi nás prišiel kamarát. Zase sa niekedy vidíme

ČO NÁS ČAKÁ

Pred nami je ďalší basketbalový týždeň.

V stredu cestujeme do Levíc, ktoré sú momentálne v skvelej forme a so šiestimi výhrami a jedinou prehrou, sú na druhom mieste v tabuľke. Veľmi ťažký súper a veľmi ťažký boj nás čaká. V Leviciach sa zápas začína o 18:00. Kto by rád pricestoval, posielam na počkanie adresu haly ;)

V nedeľu si zahráme opäť doma, keď o 17:00 hod privítame doma Karlovku. Karlovka sa momentálne nachádza na siedmom mieste v tabuľke a tuho bojuje o pozíciu, ktorá by jej zaručila play-off. Takisto je tento zápas skvelou možnosťou pozrieť si, ako sa darí našim odchovancom v drese Karlovky, a to Jakubovi Pasovskému a Adamovi Dobrotkovi.

Nezabudnite nás prísť podporiť !

ZÁVEROM

Máme za sebou úspešný týždeň. Vyhrali sme oba naše zápasy a naši juniori z MBA Prievidza porazili v baníckom derby Handlovú. Bodaj by takýto týždeň býval stále. Fakt sa teším na ten blog po víťaznom finále.

Ahojte