Logo

Troskova troška - Diel jedenásty

Troskova troška - Diel jedenásty
25.10.2017
PDBASKET

ŽILINA SA PREKVAPENIA NEDOŽILA

V netradičnom čase, v utorok, docestovala Žilina do našej haly a prišla si po najväčšiu doterajšiu prehru v sezóne.

S krásnym tímovým basketbalom (26 asistencií) sme nováčika rozhasili 99:68 a k dokonalosti už fakt chýbal len ten bodík do stovky.

Najkrajšie však rozhodne bolo, že dôveru od trénera opäť dostalo duo z juniorky: Hromada, Horváth, a ani jeden nesklamal. Obaja si hodili po jednej trojke a k tomu pridali po dva body, takže dokopy prispeli  desiatimi bodmi. To pre oboch znamenalo, že boli okamžite vyhlásení za tímových dietológov a keďže dali prvé body za mužov, museli priniesť tímu koláče. S hrdosťou môžeme prehlásiť, že obaja záväzok splnili a krst ohňom tak majú úspešne za sebou.

NOVÝ ČLEN RODINY

V stredu medzi nás prišiel vymodlený pivot Jarquez Smith. Prvá veľmi dobrá informácia je, že oficiálne miery, ktoré uvádza eurobasket (206cm), nie sú úplne pravdivé a náš nový chlapec z Georgie má minimálne 210 cm. Jasne to vidno pri Ryanovi Martinovi, od ktorého je aspoň o pol hlavy vyšší.

Ďalšia fajn správa je, že mu ruky končia na členkoch, takže veríme že prispeje k zlepšeniu obrany, ako aj pri doskokoch. To sú podľa mňa aspekty hry, ktoré nás do tohto momentu celkom škreli. To, či ich Jarquez vyrieši, uvidíme už v stredu v zápase Alpe-Adria cupu proti Pražákom.

DRAŽILI SME PRE DOBRÚ VEC!

Mám presne tie isté pocity ako vy. Je nám všetkým ľúto, že tie krásne retro dresy už na seba chalani nedajú. ALE! Nie je krajšieho pocitu, ako venovať peniaze na dobré účely a ešte za to vyfasovať taký vzácny dres.

Pre detské oddelenie v Bojnickej nemocnici sme vydražili celkom 990 eur, a to je poďakovanie hlavne vám, ktorí ste sa na to dali a podporili túto skvelú myšlienku.

Spolu sme silnejší a spolu treba pomáhať tým slabším. Som na vás hrdý.

BANÍK !

AKO VYZERÁ LAZARET ?

Web nám stále bombardujete otázkami o zdravotnom stave hráčov, tak vám idem priniesť nejaké updaty.

Jednonohý Pipíška je na tom o dosť lepšie. Bolesť aj opuch ustúpili a do dvoch týždňov by už mal aj zahodiť barličky a opäť sa slobodne pohybovať po svete. Aj keď to je celkom škoda. Braňo si na barly veľmi rýchlo zvykol a pohybuje sa s nimi tak elegantne, až mám pocit, že mu budú chýbať k osobnosti.

Jednoruký Jašš robí takisto pokroky. Tento týždeň mu z ruky vybrali drôtik a do dvoch týždňov (neviem prečo všetko doktori hovoria do dvoch týždňov), by mal začať s tréningom a pomaličky hlásiť návrat na palubovky. Uznajte. Nechýba vám tá srdciarska obrana a šípky do bannerov?

Dlahu mu zložili a miesto toho mu ruku natreli niečím červeno-oranžovým, čo vytvára dojem, že v noci zaútočil na 5 balíkov paprikových čipsov, alebo sa mu ruka zasekla v horčici. Opticky nevábne, ale účel to snáď spĺňa.

Teraz všetci spolu klepme na drevo: Zvyšok tímu sa teší zdraviu a radosti zo života. (Iba Jay s Rodneym mali počas týždňa mierny soplík, ale Theraflu im zachránilo životy)

RADA PRE VÁS

Ak vás zaujímajú informácie o našom tíme, rozhodne nečítajte rôzne alternatívne fóra. Už sme tam mali informácie, ako nás tento rok bude trénovať 25-ročný tréner, ako si Pipo potrhal väzy tak, že v tejto sezóne dohral plus ďalšie vymyslené príbehy o našom tíme. Neviem, kto je prispievateľom na týchto weboch, ale každopádne by som mu dal cenu Žurnalista roka. Alebo bájkar roka.

Ak informácie, tak čakajte radšej na tie oficiálne. Buď tu alebo na oficiálnej stránke PDBASKET-u :)

NA VÝCHODZE ŇE DOBRE. ASPOŇ ŽE ZDRAVO

Košičania mali nôž na krku. Prehrali so Žilinou a prehrali aj zápas v Leviciach. Taký tlak, to je dvojsečná zbraň. A bohužiaľ, v sobotu posekala krky nám.

V zápase sme sa držali dosť dlho, no postupne nás zlomila nedisciplinovanosť, spojená s technickými chybami, ktoré vyústili v zlomenie nášho odporu. Košiciam sme podľahli o 9 bodov a odchádzali sme tak smutní.

Do zápasu ešte nezasiahol Jarquez Smith, keďže na súpiske môže mať tím vždy len 6 neslovenských hráčov. Jarquez trénoval prvýkrát vo štvrtok a bola na ňom ešte badať únava z cesty a úvodných vyšetrení, takže voľba padla logicky naňho.

ČO NÁS ČAKÁ

Ako som už spomínal, v stredu nastúpime doma o 18:00 hod v druhom kole Alpe Adria Cupu proti USK Praha. Jednoznačnou pozvánkou musí byť tradičná rivalita, ktorú máme s Čechmi vo všetkých športoch, ako aj debut nášho nového hráča.

V sobotu potom o 17:00 hod nastúpime opäť doma v Niké Aréne proti Spišskej Novej Vsi, ktorej cieľom je tento rok boj o play-off, takže nás opäť nečaká nič jednoduché a vaša podpora bude nevyhnutná.

ZÁVEROM

Babie leto nám skončilo, takže sa prestaňte klamať krátkymi tričkami a sukňami, lebo mama vám čaje nosiť večne nebude. Pekne roláčiky a radiátor zapnúť na trojku.

Dôležitá informácia ! : Zajtra 23.10 má narodeniny Rodney Glasgow. Nájdite si čas a napíšte mu do komentárov narodeninové priania, určite ho to poteší :)

Ahojte