Logo

Troskova troška - Diel osemnásty

Troskova troška - Diel osemnásty
10.12.2017
PDBASKET

739x491

PANNONEHO KVAPKY

Toto nie je nič, čo by vyliečilo váš sústavný kašeľ a soplíky. Na to máte zázvorový čaj. Takto iba nazvali médiá efekt, ktorý našich prebral cez polčas v Spišskej Novej Vsi. Krik vraj bolo počuť zo šatne až do haly a legenda hovorí, že Ryanov hlas tam v hale na Spiši straší dodnes. My, čo sme boli v šatni, sme mali hlavy dole s pohľadom, ktorý som zvykol nasadiť, keď mama prišla z rodičovského združenia.

Bohužiaľ, domácich sme podcenili, a to je to, čo tréner neznáša. Tiež viacerí z nás po niekoľkýkrát videli, že človek nemusí byť Balkánec, aby sa vedel nasrať do červena. Tréner mal také nervy, že som mal pocit, že sa niekomu ujde. Nakoniec sme všetci prežili a obišli bez fyzickej ujmy na zdraví. Ukázalo sa, že takáto sprcha bola presne to, čo sme potrebovali.

V druhom polčase sme Spišiakom dovolili len 17 bodov, zatiaľ čo my sme dali 51. Opäť bolo milé vidieť niekoľko našich fanúšikov, ktorí nás prišli podporiť, aj takto ďaleko od domova. Ďakujeme J

100 PERCENTNÝ TÝŽDEŇ

Konečne sa splnilo moje predvianočné želanie a zvíťazili sme v oboch zápasoch počas týždňa.

Ak je niekto, kto nemôže byť v žiadnom prípade tento rok podceňovaní, tak sú to Levice. Darí sa im ako na Slovensku, tak aj v ALPE ADRIA CUPE. My sme však boli rozhodnutí oplatiť tesnú prehru, ktorú sme utrpeli v Leviciach. Tam sme doslova v troch sekundách pred koncom zahodili dve šance, ktoré by rozhodli o našej výhre.

To, čo tréner v podstate vyžaduje každý zápas, je maximálne nasadenie, tvrdosť a piatich hráčov, ktorí doskakujú. Ako som však spomínal, udržať zanietenosť a 100 percentné sústredenie pri mladých hráčoch nie je nič jednoduché.

Naše doskakovanie sa však zlepšuje. Nebolo to tak dávno, keď sme boli v tomto ukazovateli poslední. V posledných zápasoch sa však zdvíhame zo zeme a doskoky boli proti Leviciam jedným z hlavných faktorov nášho úspechu. Levy sme preskákali o 13 doskokov.

Každopádne sme Levičanov porazili a opäť raz sme ukázali, že MY SME TU DOMA !!!


NIEKOĽKO INFORMÁCIÍ O ZRANENIACH

Ako ste si určite všimli, na zápas proti Leviciam nenastúpil Maťo Bílik. Momentálne má menšie problémy s achilovkami a naša Staňa sa s ním nasledujúci týždeň bude denne vídavať.

Nejde o nič vážne, ale Maťo potrebuje nejaký čas na regeneráciu a zotavenie. Je teda veľmi pravdepodobné, že v stredajšom zápase proti Karlovke bude oddychovať a ešte si nezahrá.

Balzamom na dušu i oko bolo určite vidieť Braňa Pipíšku opäť v našom drese. Do zápasov zatiaľ nezasiahne, ale všetci sme radi, že robí pokroky a pomaličky začína trénovať.

Ak pôjde všetko podľa plánu, tak by si Braňo mohol zahrať do posledného roztopenia snehu. Samozrejme, nie ak sa roztopí pozajtra.

KDE BOLO TAM BOLO, KDE SA PIESOK LIAL A PLYŠÁKY SYPALI

Opäť po roku sme si pripomenuli túto krásnu tradíciu, na ktorú som ako fanúšik PDbasketu veľmi pyšný. Takisto chcem poďakovať aj Levičanom, že sa do tejto super veci zapojili s nami. Veľká vďaka vám!

Spúšťací kôš, ak sa nemýlim, trafil ako správny kapitán Marko a potom to už vypuklo. Zbieranie trvalo dobrých 5 minút a opäť z toho boli zo štyri veľké čierne vrecia na mŕtvoly.

Verím, že už čoskoro vám budem referovať, kde plyšáky skončili a komu sme všetci spolu spravili radosť :)


ČO NÁS ČAKÁ

Tréner to po zápase s Levicami v šatni povedal jasne. Ak nevyhráme v stredu v Karlovke, tak dnešná výhra s Levicami nemá cenu. To znie logicky.

V Karlovke hráme v stredu o 19:00 a rozhodne musíme vyhrať. Karlovčania včera vyhrali v Handlovej, takže to nie je súper, ktorého môžeme podceniť. Ak budete v okolí hlavného mesta, príďte nás povzbudiť!

V sobotu budeme tento týždeň so zvyškom ligy pauzovať, a tak nás budúcich 7 dní čaká len spomínaný zápas v Bratislave proti Karlovke. Chalani tak budú mať možnosť trošku si oddýchnuť a nabrať sily na ďalšie zápasy.

ZÁVEROM

Moje odporúčanie na záver: Nenechávajte si nákup darčekov na poslednú chvíľu, lebo 24-tého doobeda je už máločo otvorené. Verte mi, viem o čom hovorím.

Verzia pre juniorov: Napíše Ježiškovi papierik želaní už teraz, zajtra môže byť neskoro.

Ahojte