Logo

Troskova troška - Diel ôsmy

Troskova troška - Diel ôsmy
1.10.2017
PDBASKET

PRÍPRAVY NA OSLAVY

Chcem sa vám trošku posťažovať a vysvetliť vám, čo všetko obnášajú také prípravy na 70. výročie založenia klubu. Pre obyčajného smrteľníka dve hodiny zábavy, pre Troška a zvyšok ľudí od manažmentu až po Jožka maséra týždeň starostí. Čo mne osobne tento týždeň vzal, bol v podstate všetok voľný čas.  Ale veľa mi tiež dal! Naučil som sa napríklad nové slovo - joklovina. Doteraz netuším, čo to je, ale viazal som okolo toho eskapásku. Stavali sme paravany, takže triesky momentálne tvoria solídnu časť môjho tela. Lepili sa na sedačky označenie „permanentky“, takže môj chrbát mi dal v sektore E zbohom. Ukladali sme cestné zábrany, takže som zistil, že už by som mal fakt začať chodiť do posilky. Všetky tie strasti a útrapy, ktorými sme si cez týždeň prešli, sa ale nakoniec vyplatili a všetko vyšlo, ako malo. 
 ČO SA INTERU TÝKA...

My, ľudia, neradi prehrávame. Či už v športe alebo v živote. Pre mňa osobne však táto prehra absolútne nemala trpkú príchuť. Takto sa za Prievidzu už dlho nebojovalo a ja som celkom šťastný, že „naši zahraniční“ zavreli ústa tým, ktorí stále frflali, že Američania a Chorváti za Prievidzu bojovať nebudú. No bojovali. Aj so Slovákmi. A do krvi...

Myslím, že krajší zápas sme si na 70-te výročie ani nemohli priať. Podľa môjho názoru bola úroveň zápasu vysoko nad štandardom našej súťaže a ukázala nám, na čom môžeme stavať a na čom ešte musíme pracovať. 

Interisti mali bohužiaľ nabité ostré a mal som pocit, že by v sobotu trojku trafili aj z Tužiny. Naopak našim trojková streľba veľmi nevyšla a výsledkom bola len 26-percentná úspešnosť. Zápas sme potom mali niekoľkokrát vo svojich rukách, ale v rozhodujúcich momentoch nás, bohužiaľ, premohla nervozita. Za zmienku ale rozhodne stoja tieto čísla : 

Marko Batina 9 doskokov (5 útočných)

Jay Wisseh 13 asistencií 

Ryan Martin 25 bodov / Grant Sitton 22 bodov

Každopádne sa po sobote nemáme za čo hanbiť. A keď k tomu prirátame ešte fakt, že nám stále chýba Marek Jašš a vedenie intenzívne pracuje na náhrade za Chrisa, tak sa máme na čo tešiť. A hlavne tí, čo nastúpia proti nám. 

Veľmi dojímavý pre mňa bol aj pozápasový príhovor trénera hráčom. Niekoľkokrát zopakoval a zdôraznil, že je na chalanov veľmi pyšný a hrdý, že trénuje takýto tím. V sobotu na palubovke ostalo osem sŕdc a tri kýble potu. A to je tá najlepšia vizitka. TAKTO SA HRÁ ZA PRIEVIDZU !

MIŠO JE PÁN !

Myslím, že si tu časť blogu a veľké uznanie dnes jednoznačne zaslúži Mišo Jantoška. Hyper a človek, ktorý spojí halu v jedno nám už dlhšie chýbal a ja som presvedčený, že sme našli toho pravého.

Viete ono to vôbec nie je jednoduché strhnúť dav a vycítiť tie správne momenty, kedy hecovať, či podporiť. Tiež ma prekvapilo, že na Mišovi nebolo cítiť ani pol deci nervozity. Žiadne zasekávanie, koktanie ani neistota. Suverénny človek na svojej pozícii tento chlapec. Brácho, dúfam že ti to takto bude sypať celú sezónu. Minimálne tak ako našim chalanom.SKVELÍ FANS

Veľké ďakujem si zaslúžite aj vy všetci, čo ste prišli. 1800 ľudí na prvom kole nám určite závidia tímy z kvalitnejších líg a len snívajú o takejto diváckej podpore. Hráčov kúpite, trénerov kúpite, aj lopty kúpite. Ale fanúšikov, fanúšikov si treba zaslúžiť. Návšteva a atmosféra, ktorá vládla na zápase mi jednoducho navodila pocit, že hráme finále play-off. Aj to bude. Len musíte ešte pár mesiacov vydržať. 

ZÁVEROM

Na koniec môžem konštatovať, že sme sa konečne všetci dočkali a opäť nám bude nejaký čas život spríjemňovať basketbal. 

Nezabudnite, že v stredu hráme o 18:00 vo Svite a v sobotu opäť doma proti Komárnu v neštandardnom čase o 19:00. Ostaňte nám verní. A UMÝVAJTE SI RUKY A KÝCHAJTE DO VRECKOVKY LEBO TÚ CHRÍPKU UŽ MÁ POLOVICA MESTA 

BANÍK ! (do komentov si poprosím odpovede z druhej strany tribúny ! )