Logo

Troskova troška - Diel pätnásty

Troskova troška - Diel pätnásty
19.11.2017
PDBASKET

SÁM VOJAK V POLI 

Bolo to v pondelok ráno chvíľu pred deviatou. Hala ešte prázdna mŕtva. Ja stále rozospatý na jedno oko nevidiaci. Nikto nikde. Iba údržbár a pár upratovačiek. A... buchot lopty o palubovku. 

Prídem teda dole ku košom. A tam scéna ako z amerických filmov. Viete ako býva, ten jeden podceňovaný hráč, ktorému nikto neverí a on sám trénuje navyše a na konci filmu dá víťazný kôš v poslednej sekunde. A dievča, ktoré chcel od základnej, mu v šatni povie, že ho neskonale miluje. Taký basketbalový Rocky Balboa.

Tak túto scénu u nás vytvoril Janči Zorvan, ktorý si tam ráno dával sám streľbu navyše. Ešte mal tie jeho typické oči po prebudení, takže vyzeral ako čašník z čínskej reštiky. Uľútostilo sa mi chlapca od Lučenca, tak som mu aspoň doskakovať šiel. Nech má niečo z toho života. 

Po streľbe išiel do spŕch a hovorí mi. Tak ešte sa najesť pôjdem......a podriemkať.  Janči má denný režim nastavený podľa medveďa hnedého. Spí, zobudí sa, naje sa, ide na tréning, spí, naje sa, spí, spí, navečeria sa, spí a keď mu na konci dňa ostane ešte nejaký čas, tak si zdriemne. 

To je dámy a páni recept na dlhovekosť a nekončiacu krásu. Spať a neriešiť.


VLASY ROBIA ČLOVEKA

Hovorí mi cez týždeň Colin, že už sa musíme ísť kriticky ostrihať. Tak sa ho pýtam prečo a on, že Filip pozri sa na mňa. Vyzerám jak Wolverin na mizine. Keď som nad tým pouvažoval, tak má Colin vážne taký wolverinovský nádych. Ja nie som veľký fanda komiksov, ale wolverin je taká známa tvár. Ak to nepoznáte, určite si to vygooglite podoba je neskutočná. 

Ale samozrejme, ako najlepší tímový manažér v strednej Európe (nevyťahujem sa, som úprimný), som mu vybavil záchranu a naša 33-ka môže opäť behať po svete bez toho, aby pred ním utekali deti. 

SRNČIA SABOTÁŽ 

Cestou do Komárna, niekde za Žiarom, bola na nás spáchaná samovražedná misia. Srnec, ktorého som si cvične pomenoval Cyril, nám vbehol pod autobus. 

Ja neviem, či ste si všimli, ale tieto typy zvery ako srny, jelene atď. majú veľmi zvláštne mozgové pochody. Každé zviera od cesty a hluku uteká. Srny a jelene sa proste hádžu na kapoty. Mne sa dokonca stalo, že som s autom stál na mieste A srnka sa rozbehla a dala trojitý rittberger cez kapotu. Do konca týždňa som oberal chlpy z nárazníka. 

Naspäť k našej situácii. Náš autobusár Emil mal, chvalabohu, reflexy pumy, takže dupol na brzdy a srnca sme len štrajchli. Všetci vrátane zvieraťa sme prežili bez ujmy na zdraví. Len chudák Bilo ako spal prevalený cez dve sedačky, skončil po zabrzdení niekde pod volantom. Sranda, že nikomu inému nič. To bude nejaká karma. Martin asi bral na základnej spolužiakom olovranty. 

JOŽKO SECURITY SYSTEM 

Náš Jožko má v autobuse úžasnú funkciu. Sedí pri šoférovi a celú cestu mu rozpráva príbehy. To je taký bezpečnostný systém, ktorý našich autobusárov udržiava v maximálnej pozornosti a bdelosti. Počas príbehov prichádzajú aj kontrolné otázky, a tak šofér musí aktívne počúvať, inak má problém. 

Takéhoto Jožka by som montoval do všetkých kamiónov. Predišli by sme určite veľkej kope nehôd.

O KOMÁRNE A HANDLOVEJ

Po tom, čo nám ani Cyril nezabránil v príchode, sme dorazili do Komárna. No, bohužiaľ, neúspešnosť na palubovkách súperov, sme neprelomili. Prehrali sme 81:89 po predĺžení, keď sme opäť nezvládli záver zápasu. Inak si ale myslím, že sme odohrali dobrý zápas.

Handlovej sme nedali šancu ani na sekundu a podľa môjho názoru sme odohrali najlepší zápas v sezóne. Konečne ukázal svoje možnosti aj Jarquez a nedával Handlovčanom pod košom žiadnu šancu. 

Štyri minúty pred koncom utrpel Jarquez tržné zranenie, ktoré vyriešilo pár štichov po zápase, takže sa nič vážne neudialo. Handlovú sme nakoniec porazili 101:70 a za stovkový kôš prinesie Colin koláč :)


ČO NÁS ČAKÁ

Pred nami je reprezentačná pauza, takže si nachvíľu oddýchneme od domácej súťaže a odohráme dva zápasy Alpe Adria Cupu. V utorok hráme doma o 18:00 hodine proti Lašku. V piatok potom cestujeme do Viedne, kde zápas začína 19:30. Na tento výlet s nami pôjdu aj dvaja z vás. Výhercu vyžrebuje jeden z našich hráčov zajtra .

ZÁVEROM 

Moja predpoveď 100 percentného týždňa, bohužiaľ, nevyšla a opäť sme mali úspech len v jednom z dvoch zápasov. Zlomíme to konečne nasledujúci týždeň? Sledujte so s nami. 

BANÍK !!!