Logo

Troskova troška - Diel prvý

Troskova troška - Diel prvý
14.9.2017
PDBASKET

DON´T TOUCH MY KOBE !

V pondelok sme opäť všetci začali žiť basketbalom. Chalani vstúpili do tréningového procesu, mne začala práca. Doobeda sa uskutočnil prvý meeting, na ktorom tréner odvážne vytiahol štatistiky, ktoré tvrdili, že Lebron je jednoznačne lepším hráčom na posledných päť minút zápasu ako Kobe. Pozerám okolo seba, všetci sú zamyslení a prikyvujú, až keď sa otočím na Jaya zisťujem, že ťažko dýcha. Zbadá to aj tréner a spustí: „To je len štatistika Jay, ja netvrdím že Lebron je lepší.“ Už je neskoro, Jay nechápavo krúti hlavou, počíta do desať a opakuje si kvety na lúke, aby sa mu tlak dostal späť do normálu. Meeting skončený, ideme na obed. Američania, ktorí so mnou sedia v aute mi opakujú, že neviem šoférovať, zatiaľ čo tréner ma ťuká po pleci a hovorí, že by sa ešte rád rozlúčil s rodinou. 

EASY PRACTICE 

Rozprávam sa pred GOUGYMOM s Ryanom. S Tuckom a Chrisom prileteli len včera a tak ma uisťuje, že dnes bude len „easy practice“. Sledujem chvíľu z VIP-ky ľahký tréning - polovica tímu má od únavy fatamorgány, ďalší plačú a hovoria asistentovi Marošovi, že chcú ísť domov za mamou. Hold ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku! Začíname predávať permanentky. 65 percent fanúšikov si obnovilo svoje miesto z minulej sezóny. ĎAKUJEME! Cenu za odvahu odovzdávame pánovi, ktorý si prišiel obnoviť permanentku v polokošeli Baník Handlová.

BIG BOSS BATINA

Prichádzam do haly. Odchytí si ma Marko a hovorí mi svojim typickým chorvátsko-mafiánskym prízvukom, že potrebuje do šatne dva umelé sudy , kde budú chalani regenerovať nohy. Jeden z našich menších hráčov má chodidlo veľkosti 50, takže v OBI v podstate hľadáme sud s rozmermi olympijského bazéna. Dva bazény máme, prinášame ich do haly. Medzitým ma stretne Marko a hovorí, že je rád, že som tie sudy zohnal, inak by mi musel dať facku. Zlatý chalan - prísny ale spravodlivý!

MEETING AFTER MEETING 

Deň meetingov. Poobede sme sa stretli s pani primátorkou. Pri takýchto príležitostiach som vždy nervózny ako hokejista u zubára. Prepotil som košeľu a vošiel. Okrem prísľubu pomoci od mesta sme sa zhodli aj na fakte že skandovať: „Rančík je ...“ ,nie je najvhodnejšia voľba a bolo by fajn budúcu sezónu turecký štýl fandenia obmedziť. Čiže prvý meeting úspešný a ja som si na námestí mohol opäť rozopnúť najvyšší gombík a voľne sa nadýchnuť. Štvrtok večer nás čakalo ďalšie stretnutie. Tentokrát s fanúšikovským jadrom, na ktoré prišiel aj tréner s asistentom a Tuckom. V skratke sme si sľúbili, že sa budeme stretávať častejšie a Ryan prisahal fanúšikom, že ak hráči nebudú brániť, všetkých zabije (dodnes tajne dúfame, že srandoval).

WEEKEND 

Víkend chalani strávili viacmenej oddychom keďže intenzita tréningov sa blížila príprave francúzskej légie. Chris ochutnal kofolu a prirovnal to k mixu coly so spritom, čiže asi úspech. Snažil som sa ho prehovoriť aj na halušky, ale na bryndzu ešte nemá dostatok odvahy. Naučí sa časom !

THIS IS THE END

Toto je koniec, ale v podstate aj začiatok. Toto zhrnutie týždňa mojimi očami si budete môcť prečítať na našom facebooku každý pondelok. Nie som youtuber a nie som ani bloger - je to moja prvá skúsenosť s písaním, takže na mňa buďte dobrí a ohľaduplní. Snažím sa a robím, čo môžem. Basketbalu zdar