Logo

Troskova troška - Diel tridsiaty druhý

Troskova troška - Diel tridsiaty druhý
18.3.2018
PDBASKET

POSLEDNÝ KROK

Posledné kolo základnej časti bolo napínavé a zamotané ako 345. časť tureckej telenovely. My sme podľa predpokladov zvládli náš zápas proti Karlovke a potom sme už len museli čakať na ostatné výsledky.

Posledné kolo základnej časti je z psychologického hľadiska vždy veľmi dôležité. Z posledného zápasu si odnesiete určitú náladu a pocit na play-off. A takisto je to asi aj pozvánka pre divákov na vyraďovacie boje.

Zápasy, ktoré sme popri našom intenzívne sledovali, boli: Levice – Inter a Košice – Komárno. Zápas Levice Inter dopadol jasným úspechom domácich, a tak sme všetci s napätím po zápase na telefónoch sledovali predĺženie Košíc s Komárnom. Na chvíľu sme sa stali najskalnejšími fanúšikmi Komárna a držali sme palce, aby nám zdolaním Košíc pomohli poskočiť v tabuľke na tretie miesto.

Dobrá vec sa podarila a po víťazstve Komárna v predĺžení, sme sa posunuli na tretiu pozíciu. Pod seba sme teda odsunuli Košice. Víťazom základnej časti sa stal s prehľadom Inter a Levice dokonali prekvapenie a skončili druhé.


PLAY-OFF

V prvom kole play-off nás teda budú čakať hráči Komárna.

Komárno sme v sezóne dvakrát doma porazili, raz dokonca až o 25 bodov a vonku sme síce prehrali oba zápasy, ale v oboch prípadoch nás zdolali až po predĺžení.

S týmto tímom máme už celkom históriu. Hrali sme proti sebe vo finále aj v semifinále. Teraz to bude hneď prvé kolo.

INSTAGRAM DAY

Na začiatok dôležitá informácia! Instagram day bude z dôvodu pondelkového voľna opäť nútene presunutý na utorok!

Po tom, ako svoj deň mapoval náš rýdzi Prievidžan Maťo Bílik, dáme instagram do rúk opäť rýdzemu neslovákovi.

Jedného rozohrávača sme už mali, teraz je na rade druhý. V utorok bude na instagram pridávať príspevky Rodney Glasgow, ktorý je momentálne dočasným rýdzim Bojničanom.

ČO S JARQUEZOM?

Čo najrýchlejšie doriešenie Jarquezovho zdravia a všeobecné vyriešenie jeho situácie bude pre play-off dosť dôležité.

Dovolím si tvrdiť, že práve pivot je pozícia, kde nášho súpera škrie topánka najviac. Preto budeme potrebovať Smitha ako soľ.

Ďalšie vyšetrenie kolena neukázalo žiadne vážne zranenie a ako som spomínal v predošlom blogu Jarquez by sa mal pomaly vrátiť do tréningového procesu. Pre istotu si s ním však idem zajtra urobiť romantický výlet do Ružomberka, kde podstúpi magnetickú rezonanciu, aby sme mali istotu, že nejde skutočne o nič vážne.

Hlavné však je, že on sám sa už cíti lepšie a bolesť pomaly odchádza. Istota je ale guľomet , a tak je toto vyšetrenie nutné.

Držme spolu palce a dúfajme, že bude Jarquez čoskoro fit a pomôže nám v play-off.

ĎAKUJEME MAŤO!

To, čo sme spomínali pred zápasom s Karlovkou, chcem spomenúť ešte raz.

Nášmu vernému fanúšikovi Maťovi Duckému :

Martin, v mene celého klubu ti prajem všetko najlepšie k narodeninám. Nech ťa neopúšťa tvoja skvelá nálada a životný optimizmus. Si inšpiráciou pre nás všetkých a sme hrdí na to, že máme takéhoto fanúšika :)

P.S. : Ďakujeme za koláče, zožrali sme ich v priebehu dvoch minút :)


STRETNUTIE S FANÚŠIKMI

Pred tým, ako sa vrhneme do prvého zápasu, by som vás chcel všetkých pozvať v piatok o 18:30 do našej partnerskej reštaurácie Aerorest, kde sa uskutoční stretnutie s vami fanúšikmi.

Na stretnutí budem prítomný ja s Markom, tréner a uvidíme, kto sa k nám ešte pridá.

Takže ak máte záujem, v piatok vás radi uvidíme :)

PRVÝ ZÁPAS PLAY-OFF

Konečne je to tu.

V sobotu 24.3 doma o 18:00 odohráme prvý zápas play-off proti Komárnu. Prvý krok je vždy veľmi dôležitý a my ho musíme spraviť hneď v sobotu.

VŠETCI V BIELOM! To už nie je žiadosť, to je povinnosť ! Musíme sa ukázať jednotne, lebo v jednote je sila. Takže ešte raz opakujem,  všetci do bieleho, a tých červených musíme zožrať ! Ako na palubovke, tak aj v hľadisku!!

ZÁVEROM

Vyvrcholenie sezóny prichádza a teraz sa už nebudú odpúšťať žiadne chyby. Chyby už v týchto prípadoch neznamenajú stratu bodov, ale stratu sezóny. Príďte v sobotu. Budeme vás potrebovať.

Ahojte