Logo

Troskova troska - Diel trinásty

Troskova troska - Diel trinásty
6.11.2017
PDBASKET

Dnes vychádza môj blog netradične v pondelok, tak dúfam, že som vám neporušil biorytmus a všetko mi odpúšťate. Užívajte slnečný začiatok týždňa. 

NIE JE FANÚŠIK AKO FANÚŠIK

My Slováci, sme častokrát nazývaní fanúšikmi úspechu. Ani súčasná reprezentačná situácia nám veľmi neprospieva. S basketbalom sme sa nekvalifikovali, s futbalom sme sa nekvalifikovali a súčasná hokejová reprezentácia by mala momentálne problém aj s mladším dorastom Kamerunu. 

Je jednoduché fandiť najlepším a tým, čo stále vyhrávajú. Lojalita sa však cení omnoho viac a vy ste v stredu v Leviciach ukázali, že od fanúšika úspechu máte ďaleko. Zaplnený celý sektor za našou striedačkou a vytlieskanie tímu po prehratom zápase je emočný zážitok podobný tomu, čo asi zažívala moja mama, keď som zmaturoval. Premohli ste levické hlasy aj bubny. Bohužiaľ, nám sa nepodarilo premôcť tých zvyšných deväť problémov na palubovke. 

LEVY HRÝZLI DO KONCA

V Leviciach sme odohrali vyrovnaný zápas. Prehrávali sme už aj dvojciferným rozdielom, ale do zápasu sme sa dokázali vrátiť, čo bola, ako som už spomínal, aj vaša zásluha. 

Posledná štvrtina bola v našej réžii a minútu pred koncom sme mali zápas v našich rukách. Bohužiaľ, tak ako proti Interu, sme záver nezvládli. Zabili nás dve straty v posledných útokoch a následne sa do nás pár sekúnd pred koncom zakusol naposledy Šimon Krajčovič. Okamžite po poslednom domácom koši avizoval náš kouč timeout, no, nanešťastie, si ho nikto nevšimol, a tak sme pokračovali v hre. Stále sme sa však nevzdali a mali sme ešte dve šance urvať víťazstvo na svoju stranu. Jarquezovemu alleyoopu chýbali milimetre a v poslednej sekunde sa ani Grantovi nepodarilo premeniť ťažkú strelu. V jeho tvári bolo sekundy po zápase vidieť to, čo cítil celý tím. Hnev, sklamanie a smútok. Tak veľmi sme to chceli pre vás vyhrať. Zaslúžili ste si to. 

Leviciam budeme mať čo odplácať.


MÁME JAŠŠA !

Po zlomenine ruky sa do tímu konečne vrátil Marek Jašš. Ten by nám dravosťou v obrane a obetavosťou mohol v ďalších zápasoch pomôcť. 

Hráči ako je Marek sú v Prievidzi dosť obľúbení. Je to typ basketbalistu, ktorý ide do zápasu s tým, že sa celý doláme a s modrinami a opuchnutým okom bude oslavovať víťazstvo. Takého si ešte jedného pamätám. Mike Rostampour, dúfam, že sa ti v Amerike darí :) 

Jašškovi pauza neubrala nič na statuse akčného hrdinu. Po minúte na palubovke hodil klasickú šípku do bannerov a za 7 minút pridal ešte dva body a doskok. 

MÁME ROZTLIESKAVAČKY ! 

Nič proti krtkovi a dráčikovi, ale aj my, nevinní chlapi, musíme na niečom okom spočinúť cez timeout. Jasné, že chodíme hlavne kvôli basketbalu, ale takéto skrášlenia nás tam lákajú ešte viac. 

BC Ladies budú s nami už navždy a nikomu ich nedáme. Dokonca tancovali tak šikovne, že inšpirovali aj ďalšie malé cheerleaderky. Máme tak o tanečnú budúcnosť v klube postarané. Malá Emmka je s pompónmi úplne úžasná. A keď bude poctivo trénovať, tak v ročníku 2030/2031 bude určite na palubovke ona!


KEĎ NEVIŠ ! NEPIŠ !

Hlboko sa ospravedlňujem, že som naposledy skresal Karlovku len na dvoch Prievidžanov. Idem to okamžite napraviť.

Za Karlovku nastupuje totižto až päť našich odchovancov. Je to Marek Mäsiar, Roman Vido, Adam Dobrotka, Jakub Pasovský a Filip Halmeš. 

Za zmienku rozhodne stojí aj dvojica Juraj Hašan a Michal Podhorský, ktorí v našom tíme pôsobili a dokonca v našich dresoch získali strieborné medaily pod vedením Kruna Krajnoviča.

DOMA DOBRE 

Domáci zápas sme zvládli a Karlovke sme nedali šancu prekvapiť nás. Vyhrali sme 70:59 a náš súčasný pomer je 5 výhier a 4 prehry. 

Zápas vynechal Jarquez Smith, ktorý mal drobné problémy s členkom, a tak tréner uprednostnil Colina Vossa.

Jediným smutným momentom zápasu je fakt, že nebodoval Robo Rozenberg, takže budeme tento týždeň bez koláča. Škoda.

ČO NÁS ČAKÁ 

Pred nami je hodne ťažký basketbalový týždeň. 

Za dva dni v stredu o 18:00 nás čaká na Pasienkoch Inter, ktorý s bilanciou 8-1 zatiaľ jednoznačne kraľuje lige. Dôležitosť a náročnosť tohto zápasu je, myslím si, jasná.

Na Interi sme vždy hrávali s vašou veľkou podporou, tak dúfam, že nás nesklamete ani teraz a vytvoríte nám v Bratislave to, čo sa vám podarilo v Leviciach. Potrebujeme Vás! 

Víkend odohráme opäť doma. V sobotu k nám pricestujú chlapci zo Svitu. Sobotňajší súboj začína o 18:00. 

Vo Svite sme prehrali, a tak im rozhodne budeme chcieť vrátiť požičané.

Už od dnes si môžete zakúpiť v predajni Z+Z na starom sídlisku klasické aj zľavnené vstupenky na tento zápas. Rovnako si môžete zakúpiť aj miestenky do sektora E na domáce derby proti Handlovej (18.11.2017 o 18:00).

ZÁVEROM 

Vieme že naša hra ešte nie je ideálna. Vieme že robíme veľa chýb a k dokonalosti nám chýba ešte hodne tréningu. Vieme ale aj to, že za nami stojí najsilnejšia fanúšikovská základňa v lige a vieme pre koho makáme a pre koho chceme byť lepší a vyhrávať.  

BANÍK !


foto: Lukáš Droppan