Logo

Ako mladší o reprezentácii sníval, teraz si Maroš Helmecy „žije svoj sen“

6.3.2022 18:36
PDBASKET

Zatiaľ čo cez víkend sa už opäť naplno rozbehla ligová súťaž, pred týždňom bola v akcii slovenská reprezentácia. V rámci nej mal svoje zastúpenie aj náš klub.

Okrem rozohrávača Mateja Majerčáka je už pevnou súčasťou realizačného tímu Maroš Helmecy v pozícii asistenta trénera.

Majerčák označil možnosť reprezentovať svoju krajinu za veľkú poctu či skúsenosť. A rovnako túto skúsenosť vníma aj Helmecy, ktorý to považuje za splnený sen.

“Pre mna bola vždy pozvánka do reprezentácie, či do mládežníckej alebo aj teraz do mužskej, obrovská pocta. Predtým, kým som bol mladší, sníval som o tom raz byť pri reprezentácii. Takže teraz sa dá povedať, že si žijem svoj sen. A ten je ešte o to krajší, že hráme naozaj s najlepšími družstvami Európy,” hovorí.


Posledný dvojzápas bol skutočnou zaujímavou konfrontáciou, veď Slovensko čelilo jednému z najlepších mužstiev planéty. Srbom patrí v rebríčku FIBA úctyhodné šieste miesto. 

Helmecy je preto vďačný za takúto cennú príležitosť a verí, že slovenský tím ukazuje zjavný progres. “V prvom rade som rád za takúto skúsenosť, ktorá sa nám všetkým, ako hráčom, tak aj trénerom naskytla, a to hrať s jedným z najlepších tímov sveta. 

Myslím si, že tento tím ukazuje oproti minulej predkvalifikácii v Macedonsku progres. Áno, všetkých nás mrzí, že sme nedokázali vyhrať ešte ani jeden zápas, ale tím ukázal progres. Či už v zápase v Lotyšsku alebo teraz v tomto kole, kde sme hrali dvakrát so silným Srbskom. Verím, že tieto zápasy nám veľmi pomôžu do budúcnosti. Rovnako verím, že tento tím sa bude čoraz viac stretávať s takými kvalitnými súpermi a bude proti nim hrať čoraz lepšie,” uzavrel.

foto: Ladislav Szibilla