Logo

Ako sa darilo prievidzskej mládeži? 3 tituly majstra Slovenska a silné generácie, hovorí Marek Bulík

18.6.2022 11:20
PDBASKET

Výchova mládeže je kľúčová pre ďalšie úspešné napredovanie slovenského basketbalu. Mladí hráči z juniorských kategórií môžu o niekoľko rokov dostať príležitosť po boku ostrieľaných profesionálov a ďalej rásť.

Aj v súčasných rádoch BC Prievidza sú odchovanci domácej akadémie, Marek Jašš a Patrik Lukáč. Práve Lukáč pôsobil v mládežníckych akadémiách v uplynulých rokoch. Svojimi výkonmi a prístupom k tréningu si získal miesto v seniorskom tíme a pravidelne nastupuje do zápasov v najvyššej slovenskej súťaži.

Asistent trénera BC Maroš Helmecy dlhodobo pracuje s prievidzskou mládežou a aj v ostatnom ročníku doviedol našich juniorov k medailovému úspechu.


V troch kategóriách (mladší mini, starší mini a mladší žiaci) sa stali mladí prievidzskí basketbalisti dokonca majstrami Slovenska. Na striebro dosiahli hráči MBA v kategórii žiaci, no a juniori pod Helmecyho vedením skončili bronzoví. Rozhodne sa nestratili ani kadeti (4. miesto) a starší žiaci (6. miesto).

Predseda klubu Marek Bulík tak neskrýva spokojnosť s dosiahnutými výsledkami. "Sezóna 2021/22 bola pre MBA Prievidza veľmi úspešná. Tri tituly majstra Slovenska nikto nečakal. Áno, čakali sme, že môžeme zabojovať o niekoľko umiestnení na medailových pozíciách, ale že budeme takí úspešní príjemne prekvapilo," hovorí Bulík.

Vyzdvihuje pritom prácu svojich kolegov v akadémii MBA. "Veľká vďaka za to patrí všetkým trénerom MBA Prievidza. Odvádzajú každodenne super robotu. Naším veľkým bonusom je, že v Prievidzi máme dostatok vzdelaných trénerov s dlhoročnými skúsenosťami s prácou s mládežou."


Úspešné hodnotenie sezóny a medailové umiestnenia ani zďaleka nie sú náhodou. Ide o systematickú prácu s mládežou, ktorej výsledky je vždy vidieť po niekoľkých rokoch.

Z detí, ktoré sa pridali do basketbalovej rodiny pred pár rokmi v rámci náborov, dnes rastú silné generácie. "V nižších kategóriách sa začali prejavovať nábory detí v predškolskom veku, s ktorými sme začali pracovať približne pred 4 rokmi. Postupne nám dorastajú v klube ďalšie silné generácie," teší sa Bulík.

Samozrejme, súčasťou MBA Prievidza sa môžu stať aj ďalšie deti, ktoré budú chcieť rozvíjať svoj talent a pridať sa do mládežníckych výberov.

"Aj touto cestou by sme chceli osloviť mladých nádejných adeptov o basketbal a najmä ich rodičov. Začať s tréningom u nás môžete už v predškolskom veku a vyskúšať si to ešte aj do konca tohto školského roka," uzatvára Marek Bulík z MBA Prievidza.

Umiestnenie družstiev MBA Prievidza v sezóne 2021/22:

Juniori – 3. miesto

Kadeti – 4. miesto

Starší žiaci – 6. miesto

Žiaci – 2. miesto

Mladší žiaci – 1. miesto

Starší mini – 1. miesto

Mladší mini – 1. miesto

foto: Marek Bulík/MBA Prievidza