Logo

Batina: Návštevy BC na školách majú zmysel a budeme v nich pokračovať

25.3.2019 15:28
PDBASKET

Naši basketbalisti pokračujú v projekte návštev miestnych škôl v rámci telesných výchov. Tentoraz zavítali medzi siedmakov, ôsmakov a deviatakov Základnej školy s materskou školou na  Malonecpalskej ulici v Prievidzi.

Na hodine telesnej výchovy sa predstavili štyria naši hráči – Ján Zorvan, Stacy Davis, Boris Bakič, Miloš Pajovič, generálny manažér BC Marko Batina a člen dozornej rady BC Prievidza Branislav Bucák.


Diskutovali i športovali

Žiaci si najskôr vypočuli o histórii a úspechoch  BC Prievidza, potom si v rámci diskusie precvičili aj  svoju angličtinu. Neskôr si s hráčmi BC zahrali basketbal, zasúťažili v presnosti trestných hodov, na záver nechýbalo ani spoločne fotenie.

„ Som veľmi rád, že som mal príležitosť byť so žiakmi tejto školy, zahrať si s nimi basketbal a porozprávať sa. Veľmi ma to potešilo a pevne dúfam, že možno raz niektorý z nich oblečie aj dres BC Prievidza  bude reprezentovať naše mesto a klub. Rád chodím na podobné akcie, kde môžem odovzdať svoje skúsenosti a robiť radosť mladým ľuďom,“ prezradil po podujatí basketbalista BC Prievidza Boris Bakič.

Žiaci držia palce BC

Žiaci Základnej školy s materskou školou na  Malonecpalskej ulici v Prievidzi sa ukázali vo veľmi dobrom svetle, zapájali sa aktívne do diskusie, ale aj do športových aktivít. Návštevou basketbalistov sa bavili. „Sme veľmi radi, že nás basketbalisti BC navštívili a priniesli aktivitu, ktorá vzbudila u žiakov záujem o šport a  zmysluplné využívanie voľného času. Zároveň basketbalisti poukázali  na potrebu  vzdelávať sa, čím aktivita získala aj ďalší rozmer.  Žiaci odchádzali zo stretnutia športovo naladení,  a už teraz sa tešia na povzbudzovanie nášho basketbalového tímu na najbližších zápasoch. BC Prievidza prajeme veľa úspechov v blížiacom sa vyvrcholení sezóny,“ uviedla po návšteve hráčov BC  Ľubomíra Holíková, riaditeľka Základnej školy s materskou školou na Malonecpalskej ulici v Prievidzi.

Návštevy škôl majú zmysel

Táto škola bola jednou z posledných prievidzských základných škôl, na ktorej naši basketbalisti ešte neboli. „Počas tohto dlhodobého projektu návštev základných škôl sa snažíme prezentovať náš klub spolu s jeho históriou, úspechmi a samozrejme hráčmi. Zároveň sa snažíme prízvukovať deťom dôležitosť športu, ale i vzdelania v osobnom rozvoji. Veľmi nás potešila spätná väzba od detí, ktoré naša prítomnosť potešila a ochotne sa zapájali do všetkých aktivít. Utvrdzuje nás to ešte viac v tom, že tieto akcie majú zmysel a budeme v nich pokračovať. Poďakovanie patrí aj nášmu členovi dozornej rady Branislavovi Bucákovi, ktorý nám pomáha organizačne zabezpečovať návštevy na školách.“  Najbližšie naši basketbalisti plánujú navštíviť Obchodnú akadémie v Prievidzi.