Logo

Batina: Som šťastný, že sa môžem vrátiť na ihrisko

28.11.2017 20:12
PDBASKET

Naši basketbalisti využili uplynulý týždeň a reprezentačnú prestávku na odohranie dvoch súbojov Alpe-Adria Cupu. V utorok neuspeli doma so slovinským Laškom a v piatok nestačili vo Viedni na domácich basketbalistov. Na palubovke BC stále chýbal pre zranenie ruky kapitán tímu Marko Batina. Dobrou správou pre fanúšikov BC je, že tento prievidzský srdciar je už v plnej tréningovej záťaži a v stredu v Žiline už bude k dispozícii trénerovi BC. Markovi Batinovi sme položili niekoľko otázok.


Posledný týždeň pre nás nebol úspešný. Čo považuješ za hlavnú príčinu prehier?

Ťažko sa mi k tomu vyjadruje. Určite nehľadáme žiadne výhovorky. Naše výkony neboli optimálne, ale už je to za nami. Sústredíme sa len na najbližší zápas.

Dlhší čas si nehral. Ako si vnímal zápasy z lavičky?

Nehral som dokopy 20 dní, ale či je to na ihrisku alebo na lavičke, vždy sa snažím povzbudzovať mojich spoluhráčov a dať tímu pozitívnu energiu. Nemám rád, keď im nemôžem pomôcť aj na ihrisku. Moja úloha počas tohto obdobia bola, samozrejme, trochu iná. Bol som v obleku a snažil som sa trénerovi počas zápasu pomôcť mojimi postrehmi.

Čo pre teba znamená návrat na palubovku?

Znamená to pre mňa veľa. Som veľmi šťastný, že moja absencia trvala len 20 dní a môžem sa opäť vrátiť na ihrisko. Tréningového výpadku som si vedomý, ale ak mi dá tréner šancu, budem na ihrisku bojovať, ako vždy, na sto percent.

Čaká nás nepríjemný súper. Ako sa pripravujete na Žilinu? Ako by si charakterizoval súpera a čo bude kľúčom k víťazstvu?

Žilina je najmä doma veľmi nepríjemným tímom. K zápasu pristupujeme zodpovedne a súpera rešpektujeme. Musíme ubrániť ich obvodovú hru, v ktorej sú veľmi dobrí. Pre úspech v tomto zápase musíme tvrdo brániť, odovzdať na palubovke všetko čo dokážeme a hlavne hrať tímovo.

Žilina je blízko Prievidze. Očakávame, že nás príde podporiť veľké množstvo fanúšikov. Čo by si im chcel odkázať?

Podpora našich fanúšikov znamená pre nás veľmi veľa. Viem, že je pracovný deň, ale som si istý, že všetci fanúšikovia, ktorí môžu prísť, nás povzbudia aj v Žiline, za čo im vopred veľmi ďakujem.