Logo

Batina: Verím, že fanúšikom pripravíme ešte veľa radostných chvíľ

5.4.2018 14:51
PDBASKET

Naše družstvo, ktoré nedávno po štvrťfinálovej prehre s Komárnom ukončilo sezónu, zavítalo v stredu na pozvanie primátorky Prievidze Kataríny Macháčkovej  do Mestského domu. Do obradnej siene prišiel BC v kompletnom zložení, trinásť hráčov dopĺňal celý realizačný tím.

„Basketbalistov BC som pozvala, aby som im predovšetkým poďakovala za výkony a kvalitnú reprezentáciu mesta počas celej sezóny. Divácka návštevnosť opäť potvrdila, že v súčasnosti je basketbal v meste najpopulárnejším športom, ktorý baví prievidzských fanúšikov športu.  Hráčom, ktorí  sa už v kádri BC neobjavia, želám, aby ďalej rozvíjali svoj športový potenciál aj mimo nášho mesta. Verím, že si na Prievidzu zachovajú pekné spomienky.  Tým, ktorí pokračujú v našom tíme aj v budúcej sezóne, prajem, aby rovnako športovo napredovali a a zažili v drese BC ešte úspešnejšie sezóny, ako bola táto posledná,“  uviedla vo svojom príhovore Katarína Macháčková, primátorka Prievidze.


Zaslúžia si poďakovanie

Na tíme BC bolo stále badať, že nie sú zmierení s predčasným koncom sezóny.  „Hoci u hráčov stále prevláda sklamanie z neúspešnej série s Komárnom, z pohľadu celého súťažného ročníka treba povedať, že určite nebol zlý. Hoci BC avizoval, že ide o stabilizačnú sezónu, do posledného zápasu základnej časti klub bojoval o druhé miesto, kvalitnými výkonmi, ale aj rôznymi sprievodnými akciami, bavil fanúšikov. Žiaľ, play-off nevyšlo, ale taký je šport. V každom prípade si každý jeden člen tímu zaslúži poďakovanie za reprezentáciu mesta,“ dodal Branislav Bucák, predseda komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít v Prievidzi.


Vnímajú pozitívne ich prácu

Pozvanie do mestského domu potešilo aj predstaviteľov prievidzského basketbalového klubu. „Veľmi si ceníme pozvanie na tohto stretnutie, svedčí o tom aj naša stopercentná účasť.  Ďakujeme mestu za podporu počas sezóny, ako aj za vytváranie vhodných podmienok na tréningový či zápasový proces. Sme radi, že predstavitelia mesta vnímajú pozitívne našu prácu. Samozrejme, že sme chceli dosiahnuť ešte viac, ťažko sa dostávame cez skorší koniec sezóny. V play-off sa stretli dva pomerne vyrovnané tímy  s ambíciou postupu, no do semifinále mohol ísť len jeden. Žiaľ, tentoraz to bol náš súper,“ uviedol  Martin Boško, generálny manažér BC Prievidza.


Dobrá spätná väzba

Na skončenej sezóne sa dá nájsť, napriek skoršiemu koncu, aj veľa pozitív. To najpodstatnejšie je  zrejme zvýšenie diváckeho záujmu v porovnaní s predchádzajúcou sezónou.


„Potešiteľné je, že máme na sezónu dobrú spätnú väzbu od fanúšikov. Ich počet na zápasoch sa zvýšil, opäť sa začali baviť basketbalom.  Hoci tentoraz nám play-off nevyšlo, verím, že ešte našim fanúšikom pripravíme veľa radostných chvíľ. Za ich silnú podporu a vytrvalé povzbudzovanie si to bezpochyby zaslúžia. A my sa pokúsime urobiť všetko preto, aby ďalší ročník bol úspešnejší,“ zakončil kapitán BC a športový riaditeľ klubu Marko Batina.