Logo

BC Prievidza - BK Dukes Klosterneuburg 90:81

16.9.2019 15:25
PDBASKET

BC Prievidza - BK Dukes Klosterneuburg 90:81

Body BC: Brown 26, Durmo 16, Guillory 14, Delič 13, Gačeša 11, Johnson 6, Majerčák 3, Mokráň 1, Antoni, Kadáši, Pasovský a Matuška


V piatom prípravnom zápase pred novou sezónou sme na domácej palubovke privítali minuloročného semifinalistu rakúskej ligy z Klosterneuburgu. Úvodné minúty boli vyrovnané, no náš tím ešte pred koncom prvej štvrtiny prebral vedenie a postupne navyšoval svoj náskok. Po prvom polčase sme viedli o 21 bodov, pričom exceloval najmä Troran Brown. Ten mal už v tretej desaťminútovke na konte 24 bodov.Tím BC Prievidza držal vedenie, no v záverečnej štvrtine prišiel očakávaný tlak súpera. Rakúsky tím stiahol svoje manko pod dvojcifernú hodnotu, avšak naďalej sme kontrolovali tempo hry a v posledných minútach sme dokonca zapojili do zápasu všetkých hráčov na súpiske, vrátane hráča MBA Prievidza Maxima Matušku. Napokon sme Klosterneuburg zdolali pomerom 90-81.

Generálny manažér nášho tímu Marko Batina je po včerajšej výhre spokojný. „Porazili sme silného rakúskeho súpera, za čo som veľmi rád. Celkovo som spokojný s doterajším priebehom prípravy. Hráči ukazujú veľkú snahu zlepšovať sa, teší ma ich prístup," pochvaľuje Batina prievidzský káder.


BC Prievidza čakajú ešte ďalšie dva prípravné zápasy. Najskôr sa o deväť dní predstavíme v odvete v Rakúsku a potom nás v generálke na nový ročník preveria Pardubice, a to 27. septembra v Niké aréne Prievidza.