Logo

BC Prievidza - MBK Handlová 97:68

24.11.2018 21:41
PDBASKET

BC Prievidza - MBK Handlová 97:68 (18:22, 27:18, 21:15, 31:13)

Prievidza: Derksen a Körner po 16, Jones 14, Johnson 8, Jašš 7 (Glasgow 19, Zorvan 8, Scott 4, Rozenberg 3, Hromada 2, Mokráň 0)

Handlová: Skouen 17, Tresač 16, Hoferica 8, Čekovský 6, Mikulič 4 (Darley a Goodwin po 6, Halada 3, Petráš 2, Dolník 0)

TH: 16/12 - 12/8, Fauly: 17 - 16, Trojky: 11 - 12, Rozhodovali: Ženiš, Doušek, Ďurček

Povedali po zápase:

Michael Claxton, tréner Prievidze: "Prvý polčas ukázal ako vyzerá derby zápas. Handlová hrala výborne, hrali ako jeden z top tímov ligy. Musím pochváliť mojich hráčov, ktorí vydržali hrať s energiou počas celého zápasu. Zlepšili sme obranu a vyvarovali sme sa stratám. Prešli sme si trošku ťažším obdobím, ale zostali sme mentálne silní. Dúfam, že takéto výkony budeme predvádzať aj v následujúcich zápasoch."

Ján Zorvan, hráč Prievidze: "Rozbiehali sme sa pomalšie. V polčasovej prestávke sme si povedali, čo máme zlepšiť. V druhom polčase nám vychádzalo to, na čom sme sa dohodli, padli nám viaceré strely a podarilo sa nám zvíťaziť nakoniec vysokým rozdielom."

Peter Torda, tréner Handlovej: "Išli sme do zápasu nabudení. Tento zápas je špecifický tým, že je jedno, kde sa tímy v tabuľke nachádzajú. Je to derby, a to je vždy o niečom inom. Celý prvý polčas sme dodržiavali to, na čom sme sa dohodli. Dokázali sme reagovať na hru Prievidze. V šatni sme si povedali s čím pôjdeme do druhého polčasu. Prestalo nám padať, tým pdáom sme stratili aj dôveru v obrane. Zvesili sme hlavy a výsledok je taký, aký je."

Nikolas Skouen, hráč Handlovej: "Ďakujem naším fanúšikom za podporu počas celého zápasu. Cítili sme sa ako na domácej palubovke vďaka ním. Prehrali sme vysoko, dúfam, že sa do budúcnosti poučíme. Musíme si rozobrať chyby, ktoré sme robili. Verím, že príde k zlepšeniu."