Logo

BC PRIEVIDZA - Najlepšia päťka desaťročia

1.3.2018 11:52
PDBASKET

V sezóne 2008/2009 sa naštartovala nová úspešná éra prievidzského basketbalu. Tím pod vedením chorvátskeho trénera Ivana Rudeža (v súčasnosti hlavný tréner reprezentácie SR) získal bronzové medaily. Ukončil tak dlhé 12-ročné čakanie na cenný kov. Ziskom bronzových medailí si klub kládol postupne vyššie ciele a v roku 2012 sme sa tešili zo zisku piateho majstrovského titulu, kedy stál pri kormidle tréner Johan Roijakkers. Od roku 2014 sme každú sezónu zakončili ziskom medaile. Najskôr dva neúspešné finálové pokusy ocenené striebrom v rokoch 2014 a 2015, ktoré získali zverenci trénera Krunoslava Krajnovića. Rok 2016 bol v znamení šiesteho titulu nášho klubu a v poslednej sezóne sme získali bronzové medaily. Za poslednými dvomi úspechmi stál tréner Miljan Čurović.

Za týmito úspechmi nestáli iba tréneri, ale aj množstvo skvelých hráčov, ktorí obliekali dres nášho klubu a pričinili sa o zisk medailí.

Pri príležitosti tejto úspešnej éry prievidzského basketbalu za posledných 10 rokov máte možnosť zvoliť si najlepšiu päťku nášho klubu. Z ponuky 21 hráčov si môžete vybrať po dvoch na rozohrávačku pozíciu, dvoch na krídlo a jedného pivota. Hlasovať môžete od 1. do 23. marca. V sobotu 24. marca, kedy odštartuje štvrťfinále play-off tak spoznáme TOP 5 nášho klubu podľa hlasovania fanúšikov. Okrem nej zverejníme aj ideálnu zostavu BC podľa hlasovania odborníkov:

Branislav Bucák, predseda komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít v Prievidzi

Miljan Čurović, bývalý tréner BC

Michal Duchovič, šéfredaktor portálu basketliga.sk

Ivan Chrenka, člen Siene slávy BC

Branko Jašš, člen Siene slávy BC

Peter Mičuda, vrchný riaditeľ SBL

Tomáš Prokop, šéfredaktor portálu basket.sk

Krunoslav Krajnović, bývalý tréner BC

Ivan Rudež, tréner reprezentácie SR, bývalý tréner BC

Johan Roijakkers, bývalý tréner BC

František Rón, ústredný tréner SBA

Adam Solga, redaktor denníka Šport

Maroš Pavlenda, bývalý funkcionár BC

Jozef Peniaško, bývalý funkcionár BC


Všetkých nominovaných hráčov vám postupne predstavíme v najbližších dňoch na našom webe pdbasket.com.


ODKAZ NA DOTAZNÍK!!