Logo

BC Prievidza – MBK Rieker Com-Therm Komárno 83:71

17.3.2019 21:37
PDBASKET

BC Prievidza – MBK Rieker Com-Therm Komárno 83:71 (20:24, 23:13, 25:23, 15:11)

Prievidza: Jones 22, Körner 16, Stacy Davis 15, Glasgow 14, Johnson 11 (Pajovič 3, Jašš 2, Kádaši a Zorvan 0)

Komárno: Miloševič 13, Brooks 12, Goodman 9, Delič a Jankovič po 7 (O'Reilly 13, Hunter a Stojanov po 5)

TH: 29/23 – 8/6, Fauly: 17 – 22, Trojky: 6 – 11, Rozhodovali: Ženiš, Fuska, Uhrin

Povedali po zápase:

Tihomir Bujan, tréner Prievidze: "Veľmi ťažký zápas pre nás. Počas týždňa sme mali veľa problémov so zraneniami a chorobami. Ďakujem najmä Pajovičovi, ktorý nastúpil aj napriek chorobe, dva dni netrénoval, ale pomohol tímu dodať energiu. V prvom polčase to bolo trochu nervózny zápas z oboch strán. To sa niekedy stáva, ale ukázali sme charakter po zápase v Lučenci."

Richard Körner, hráč Prievidze: "Myslím si, že celkom pekný zápas, trošku tvrdší ako sme zvyknutí, ale už sa blíži play off, takže som rád, že sa pripravujeme aj na kontaktnú hru. Som rád, že sa nikto nezranil. Mali sme pomalý štart do zápasu, ale je dobré, že sme to neskôr kontrolovali."

Miljan Čurovič, tréner Komárna: "Musím povedať, že zápas mal úroveň. Mal energiu, mal vášeň, striedali sa dobré momenty na oboch stranách. Mali sme dobrý začiatok zápasu, potom Prievidza pritvrdila. Mali sme nejaké príležitosti, ktoré sme nevyužili. Veľmi rád sa vraciam do tohto prostredia, ďakujem fanúšikom za privítanie a prajem veľa šťastia."

Nenad Miloševič, hráč Komárna: "Gratulujem Prievidzi k zaslúženému víťazstvu, hrali agresívnejšie v určitých častiach hry. My musíme zdvihnúť formu pred play off v posledných troch zápasoch základnej časti. Zo začiatku sme podávali koncentrovaný výkon, vyzeralo to celkom sľubne 16 - 17 minút. V druhej štvrtine nám Prievidza ušla, vytvorila si náskok a zápas v druhom polčase kontrolovala."