Logo

BC Prievidza – VŠEMvs Karlovka Bratislava 78:65

17.3.2018 21:37
PDBASKET

BC Prievidza – VŠEMvs Karlovka Bratislava 78:65 (31:21, 15:16, 14:15, 18:13)

Prievidza: Sitton 17, Glasgow 14, Jašš 11, Martin 8, Bílik 6 (Fusek 11, Musil 7, Wisseh a Zorvan po 2, Mokráň a Pipíška 0)

Karlovka: Vido 19, Kuffa 14, Podhorský 11, Bolek 7, Kožár 2 (Dobrotka 7, Halmeš a Mäsiar po 2, Stránsky 1, Krajčír 0)

TH: 15/11 – 4/3, Fauly: 13 – 19, Trojky: 7 – 12, Rozhodovali: Ženiš, Bara, Holländer


Povedali po zápase:

Ryan Pannone, tréner Prievidze: "V prvej štvrtine sme hrali veľmi dobre, mali sme až 12 asistencií, dobre si posúvali loptu. V ďalších troch štvrtinách sme si dobre neposúvali loptu. Karlovka dobre strieľala za tri body. Odviedli dobrý výkon, celý zápas hrali naplno, súťaživo. Mali aj veľa ofenzívnych doskokov, sú jedným z najlepších doskakovacích tímov v lige. Neodviedli sme dobrú robotu čo sa týka bojovnosti a obrany počas celých 40 minút."

Marek Jašš, hráč Prievidze: "V prvom polčase sme sa dohodli na tom, čo sme si povedal v šatni. Mali veľa ofenzívnych doskokov, čo ich držalo na jednocifernom rozdiely. V druhom polčase sme sa snažili eliminovať ich útočné doskoky, hrať rýchlejšie a posúvať si loptu. V prvej štvrtine sme mali 12 asistencií, takýmto štýlom musíme hrať stále."

Peter Ivanovič, tréner Karlovky: "Prievidza sa dostala už v prvej štvrtine do dvojciferného vedenia, najmä vďaka našim zbytočne strateným loptám a z toho Prievidza dávala ľahké koše. Diváci videli celkom dobrý zápas, hralo sa rýchlo. Som rád, že sme to odohrali bez nejakého zranenia a budúci týždeň začína play off, na ktoré sa musíme pripraviť."

Adam Dobrotka, hráč Karlovky: "O našom umiestnení po základnej časti bolo pred zápasom rozhodnuté. Išli sme do zápasu s tým, že nemáme čo stratiť, zahrať si schuti. Prievidza musela vyhrať, takže sme mali psychickú výhodu. Držali sme sa s nimi tri štvrtiny, v záverečnej štvrtine svoj náskok navýšili rýchlymi protiútokmi a navýšili svoj náskok."